Turnaj je pouze pro bílé, oznámili pořadatelé a Rom je okradl

Turnaj je pouze pro bílé, oznámili pořadatelé a Rom je okradl zdroj: SCDragons.cz

26. 3. 2013, 16:07 | Jaroslav Srna

stalo se 26. března 1996 90. léta

Hodonín – Pořadatelé hokejbalového turnaje na zimním stadiónu v Hodoníně nevpustili v neděli dovnitř tři Romy s odůvodněním, že turnaj je pouze pro bílé. Za březen jde už o druhý rasově motivovaný konflikt na tomto stadiónu.

Na začátku března se na zimním stadiónu setkalo kolem dvou stovek přívrženců hnutí skinheads, kteří zde uspořádali koncert čtyř spřízněných hudebních skupin. Skinheadi si pronajali prostory pod záminkou, že budou hrát hokejbal. V průběhu koncertu napadli anarchistu, která vnikl na stadión, aniž by měl nutnou pozvánku.

Tentokrát se hokejbal však skutečně hrál. „V některých družstvech v hledišti byli rovněž přívrženci hnutí skinhead. Ke konfliktu došlo dopoledne, kdy chtěli vejít na stadión tři Romové. Byli však vykázáni se slovy, že turnaj je pouze pro bílé,“ sdělil policejní mluvčí. Na místo ihned přijela městská i státní policie v Hodoníně společně s pohraniční policií.

„Při zákroku byl zadržen jeden Rom a jeden skin, kteří jsou podezřelí z trestného činu výtržnictví. Rom je rovněž podezřelý z krádeže, protože při potyčce odcizil svém protivníkovi pře 700 Kč. Incidentu se zúčastnil další skin, jehož jednání se vyšetřuje,“ uvedl mluvčí, podle kterého se nyní posuzuje, jakou roli hrál v celém konfliktu rasový motiv.

Zdroj: MF Dnes, 26. března 1996, str. 3

Témata: hokejbal, krádež, rasismus, Romové

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 3. 3. 2021, včera měl(a) svátek Anežka

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt