V San Franciscu byl brutálně zavražděn mladý pár

V San Franciscu byl brutálně zavražděn mladý pár zdroj: SXC.hu

20. 12. 2010, 10:12 | Matěj Malecha

stalo se 20. prosince 1968 60. léta

San Francisco – San Franciscem dnes otřásl brutální čin zatím neznámého vraha. O život přišli dva mladí lidé. Právě probíhá masivní vyšetřování a policie usilovně pátrá po čemkoliv, co by ji mohlo dovést k vrahovi.

Násilný čin se bohužel stal na periferii města na odlehlém parkovišti. Tím se vrah vyhnul případným svědkům.

Obětmi se stali dva mladí lidé, kteří zde byli na schůzce. Sedmnáctiletý David Faraday zemřel následkem průstřelu hlavy, jeho o rok mladší přítelkyně Betty Lou Jensen byla zasažena celkem pěti ranami. Její rodiče svého souhlasu s vycházkou svojí dcery litují o to více, že toto byla vůbec první schůzka, na kterou děvče pustili.

Podle všeho vrah vraždil náhodně, ačkoliv se objevila informace, podle níž Faraday zemřel kvůli tomu, že věděl o drogovém gangu, který distribuoval drogy na středních školách. Obě teorie se prověřují, ačkoliv se kriminalisté zatím kloní spíše k první variantě.

Pozůstalým rodičům přejeme upřímnou soustrast a doufáme, že se sanfranciské policii podaří brzy dopadnout vraha, aby byl postaven před soud a neunikl tak spravedlnosti za své činy.

Křištálová kouleVěštecká koule

Tato vražda bude úvodem do běsnění vraha, který vstoupí do dějin masových vrahů pod jménem Zodiac. Nikdy nebude dopaden, přestože se sám přihlásí k 37 vraždám a to dopisem sanfranciskému deníku San Francisco Chronical. Oficiálně mu bude přisuzováno „pouze“ 5 vražd.

Celkem bude řádění tohoto maniaka trvat dva roky, poté se ztratí do neznáma. Přes mnohé provokace a zašifrované zprávy o jeho identitě nebude nikdy okruh podezřelých zúžen na méně než 2 500 mužů.

V roce 2004 bude případ uzavřen, aby byl o dva roky později znovuotevřen.

Na motivy Zodiacova případu bude v roce 2007 natočen film – Zodiac.

V roce 2009 se přihlásí makléřka Deborah Perezová, která bude tvrdit, že Zodiac byl její otec. Údajně se měl jmenovat Guz Ward Hendrikson a na některé vraždy měl svou dceru brát s sebou. Prý zemřel v roce 1983. V roce 2010 nebude konečný verdikt znám.

Zdroj: Wikipedia.org, Seriovyvrazi.ic.cz, magazin.atlas.sk, Lidovky.cz

Témata: vražda

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • Upřímná soustrast se nepřeje,

    soustrast, 20. 12. 2010 11:19

    Reagovat

    Upřímná soustrast se nepřeje, ale vyjadřuje nebo sdílí.

Středa 30. 9. 2020, včera měl(a) svátek Michal

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt