Vojáci se napojili na telefonní automat a volali na drahé erotické linky

Vojáci se napojili na telefonní automat a volali na drahé erotické linky zdroj: Mocr.army.cz

19. 2. 2013, 18:02 | Jakub Hájek

stalo se 19. února 1996 90. léta

Vyškov – Půl roku volalo několik desítek vojáků z vyškovské posádky načerno na erotické telefonní linky, aniž na to spojaři přišli.

Vojáci se napojili na vedení k telefonnímu automatu a způsobili tak škodu Telecomu několik desítek tisíc korun.

První odhady policistů dokonce hovořili o stotisícové škodě, ale to se nepodařilo prokázat. Telecom zřejmě dostane zpět jenom zlomek peněz, protože většina pachatelů je už v civilu.

Vojenská policie vyšetřování případu uzavřela tento měsíc. „Postupně měl k černému telefonu přístup každý voják,“ řekl jeden z vojenských policistů.

Protože policisté jednotlivým vojákům prokázali telefonování většinou za pár set korun, bude se tento případ řešit jako přestupek. „Těžko se po dlouhé době prokazuje, že ten který voják volal tehdy a tehdy za tolik a tolik korun,“ říká vojenský policista.

Spojaři nyní automat v kasárnách dočasně vypojili. Na nezákonné telefonování přišel Telecom v listopadu, kdy nápadně vzrostl počet hovorů na automatu. „Několikaměsíční prodlevu zavinila nedbalost pracovníka telefonní účtárny, který měl porovnávat stav počitadla na ústředně s počtem hovorů vykazovaných automatem,“ řekl náměstek ředitele brněnského oblastního závodu SPT Telecom Zdeněk Brabec. Přestože podle něho není technicky náročné zablokovat možnost volání na linky 0609, automat v kasárnách předčíslí zablokováno neměl.

„Aby se podobný případ neopakoval, budeme nyní věnovat větší pozornost kontrole. Přijali jsme i konkrétní technický opatření. Nechce je však uvádět, protože by toho někdo mohl zneužít,“ řekl náměstek.

Spojoví mechanici však tvrdí, že nelegální napojení telefonu není nic složitého. Stačí připojit dva dráty, které vedou k telefonnímu přístroji, jiná aparát. Většina telefonních vedení není přitom nijak zabezpečena, kabely vedou volně po zdech domů, lze je nalézt i na půdách.

„Na české i slovenské erotické linky se napojujeme i nyní v kasárnách běžně. Není to nic neobvyklého,“ potvrdil jeden z vyškovských vojáků.

Zdroj: MF Dnes, 19. února 1996

Témata: armáda, pirátství, telefon

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • dobře kluci, aspoň si

    Tomáš, 20. 2. 2013 10:21

    Reagovat

    dobře kluci, aspoň si zpestřili službu :-)

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt