Britská skupina The Beatles se definitivně rozpadla

Britská skupina The Beatles se definitivně rozpadla zdroj: Instituteofidletime.wordpress.com

31. 12. 2012, 11:42 | Jiřina Nováková

stalo se 31. prosince 1970 70. léta

The Beatles jsou snad nejznámější a nejpopulárnější kapelou dvacátého století,  jež se věnovala nejen hudebním stylům jako je rock and roll, pop ale také ožehavým politickým otázkám. O této hudební skupině můžeme již mluvit  v minulém čase, neboť tato legendární skupina, jejíž domovem se stal anglický Liverpool, právě ukončila svou činnost.

Ukončení spolupráce předcbázely časté roztržky mezi členy kapely. Situace se dokonce vyhrotila natolik, že Ringo Starr na chvíli z kapely odešel.  I přes neshody však skupina založila vlastní společnost s názvem Apple Corps, která se věnovala hudbě i filmu.

V roce 1969 krize pokračovala. John Lennon se svou přítelkyní Yoko Ono založili vlastní skupinu Plastic Ono Band, což vyvolalo značnou nevoli u ostatních členů Beatles.

 V tomto roce skupina Beatles natočila album Let It Be, které se stalo tečkou za jejich veleúspěšnou společnou kariérou. Prvním členem, který se rozhodl slavnou čtyřku opustit byl Paul McCartney.

Skupina se tedy rozpadá a všichni její členové se ubírají vlastní cestou světem hudebního šoubyznysu.

Křištálová kouleVěštecká koule

John Lennon bude v roce 1980 zavražděn. George Harrison prohraje v roce 2001 boj se zákeřnou nemocí, rakovinou. Paul McCartney bude stále aktivní a v roce 1997 bude pasován na rytíře anglické královny. Také v roce 2007 jako první interpret spojí své jméno se světoznámým kavárenským řetězcem Sturbucks. Právě pod jeho značkou bude distribuováno jeho nové album, které vyjde v témže roce. V té době také vychází  nové album populárního Ringo Starra s názvem Liverpool 8.

Zdroj: www.celebrity-planet.info

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • Není pravda, Beatles se

    Tereza, 10. 3. 2013 14:29

    Reagovat

    Není pravda, Beatles se definitivně rozpadli 10. dubna 1970, kdy Paul McCartney ukončil skupinu.

Čtvrtek 19. 9. 2019, včera měl(a) svátek Kryštof

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt