Bubeník Pink Floyd Nick Mason slaví šedesátku

Bubeník Pink Floyd Nick Mason slaví šedesátku zdroj: Wikipedia.org

27. 1. 2012, 14:22 | Michal Karas

stalo se 27. ledna 2004 21. století

Londýn – Bývalý bubeník slavných Pink floyd slaví kulaté životní jubileum. Nicku Masonovi je dnes šedesát let.

Nick Mason je jeden ze zakládajících členů kapely Sigma 6 společně s Rogerem Watersem, Rickem Wrightem a Bobem Klosem v roce 1963. Pink Floyd vznikají až o rok později a vítají nového člena – kytaristu Syda Baretta.

Nick zažívá zlatou éru art-rockové skupiny s alby Meddle (1971), The Dark Side of the Moon (1973), Wish You Were Here (1975) a Animals (1977) a rockovou operu The Wall (1979). Také zažívá odchod baskytaristy Rogera Waterse ze skupiny a soudních sporech mezi ním a zbytkem skupiny.

[poll id=”45″]

Poslední album Pink Floyd vyjde roku 1994 s názvem Division Bell a podílejí se na něm všichni hráči, protože dříve text obstarával právě lídr kapely Waters. Poté hráči rozcházejí a rozjíždějí své sólové projekty.

Nick vydává dvě sólová alba – Nick Mason’s Fictitious Sports (1981, s Carlou Bleyovou) a Profiles (1985, s Rickem Fennem). Také píše knihu o Pink Floyd – Pink Floyd: Od založení do současnosti, která má vyjít v říjnu tohoto roku.

Nick Mason má jednu velkou vášeň – auta. Ve jeho garáži se jich nachází velký počet, někdy i raritních kousků. Dokonce se zúčastnil slavného závodu 24 hodin Le Mans. Výměnou za menší propagaci této knihy v druhé epizodě 5. série pořadu Top Gear na BBC zapůjčil Mason svoje Ferrari Enzo k natočení profilu a jízdě na Top Gear okruhu testovacím jezdcem The Stig.

Nick Mason je podruhé ženatý. Se svou první ženou Lindy má dvě dcery, Holly a Chloe, s nynější manželkou Nettie má dva syny, Guye a Caryho. Nick s Nettie žijí v londýnské čtvrti Hampstead.

Témata: hudba, Pink Floyd, výročí

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 5. 4. 2020, včera měl(a) svátek Ivana

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt