Česká televize cenzuruje videoklip Láska je láska, bojí se duševního vývoje dětí

Česká televize cenzuruje videoklip Láska je láska, bojí se duševního vývoje dětí zdroj: Radio.cz

1. 4. 2013, 11:38 | Jaroslav Srna

stalo se 1. dubna 1993 90. léta

Praha – Ačkoliv byl videoklip režiséra Filipa Renče k písni Lucie Bílé Láska je láska 13. března ohodnocen českou Hudební akademií jako nejlepší v loňském roce, v televizi je možno jej vidět jenom po dvaadvacáté hodině.

Jak známo, na doporučení Rady české televize o tom rozhodl ředitel Ivo Mathé. Rada vycházela ze zákona č. 468/1991 Sb. o provozování rozhlasového a televizního vysílání a z paragrafu na ochranu duševního a mravního vývoje dítěte.

Rozhodnutí vyvolalo řadu reakcí, které se stavějí proti tomuto cenzurnímu zásahu. Odmítá jej například ředitel Barrandova Václav Marhoul, dále režiséři Jan Svěrák a Jaroslav Brabec. Na videoklipu neshledávají nic závadného ani sexuologové.

Videoklip Láska je láska

Neaktuality.cz jsou však nezávislým médiem, a proto se můžete na „nemravný“ videoklip podívat u nás.

Zdroj: MF Dnes, 1. dubna 1993, str. 1

Témata: cenzura, hudba, Lucie Bílá, Rada České televize, videoklip

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • Za tenhle klip by

  Bláhovec, 1. 4. 2013 12:18

  Reagovat

  Za tenhle klip by měl jít Renč sedět. Jako malýho mě na něj rodiče nechali koukat a dnes je ze mě transexuál. Určitě nás je víc a měli by jsme podat hromadnou žalobu. Nebo je to už promlčený?? v tomhle mafiánském státe je možný všechno!!!

  • Ja to samé! Podáme

   Ross, 2. 4. 2013 13:45

   Reagovat

   Ja to samé! Podáme hromadnou žalobu!

Úterý 20. 4. 2021, včera měl(a) svátek Rostislav

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt