Garfield: Cynická koule miluje lasagne už dvacet let

Garfield: Cynická koule miluje lasagne už dvacet let zdroj: Paws, Inc.

19. 6. 2010, 13:50 | Petra Šichová

stalo se 19. června 1998 90. léta

Indiana, USA – Je tomu už dvacet let, co se na plátně Jima Davise poprvé objevil rezavý, poněkud líný, věčně hladový a patřičně bachratý kocour Garfield. Jeho komiks vychází pravidelně od 19.června 1978. Garfieldovu společnost dělá především poněkud tupější pejsek Odie, plyšový medvídek Pooky a milovaný páníček Jon Arbuckle. Neodolatelnou vášní téhle obézní koule jsou lasagne a lenošení, nejkrásnějším snem plná miska žrádla a noční můrou myši a golf.

Ačkoliv vypadá roztomile, má Garfield často zlomyslné sklony.S radostí nakopává psy a zamačkává pavouky. Je roztomilý i směšný… Je to prostě kočka, kterou všichni milují. A miluje ji i její tvůrce, poněvadž je to úžasně výnosný stroj na peníze. Už tři roky po zrození založil Jim Davis firmu Paws, která se zabývala prodejem práv na Garfielda a s ním souvisejících produků. V současné době značka Garfield každý rok vynáší něco mezi 750 miliony a jednou miliardou dolarů.

Garfieldova popularita od osmdesátých let ovládla i televizi – kreslené seriály se zlomyslným, obézním ironikem poprvé vstoupily na obrazovku v roce 1982, od roku 1988 do roku 1995 pak CBS vysílala každé sobotní ráno v rámci dětského vysílání kreslenou (a dodnes reprízovanou) mnohadílnou sérii Garfield a přátelé, další dva nové televizní projekty s Garfieldem v hlavní roli vznikají právě v tomto roce. Kocour Garfield figuruje i ve třech videohrách. Je to prostě úžasná chlupatá koule,na kterou se nezapomíná,stejně jako na její oblíbenou hlášku: „Raději se budu rochnit jako prase, než abych pracoval.“

Křištálová kouleVěštecká koule

V roce 2004 se v kinech objevil první celovečerní hraný snímek Garfield, brzy na to se objevil i druhý díl. Oba díly zaznamenaly obrovský úspěch.

Zdroj: iHNed.cz

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 25. 2. 2020, včera měl(a) svátek Matěj

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt