Diváci mají možnost zhlédnout další filmové dokumenty našich cestovatelů Zikmunda a Hanzelky

Diváci mají možnost zhlédnout další filmové dokumenty našich cestovatelů Zikmunda a Hanzelky zdroj: Jota.cz

28. 4. 2012, 21:43 | Jiřina Nováková

stalo se 28. dubna 1954 50. léta

Gottwaldov – Známí cestovatelé Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund přivezli ze své cesty Afrikou tolik zajímavého filmového materiálu, že ho nemohli vyčerpat ani ve dvou celovečerních filmech o Africe.

V gottwaldovských ateliérech státního filmu byly proto zpracovány další filmové materiály, z nichž diváci většinu spatřili ve filmovém pásmu nazvaném: S Hanzelkou a Zikmundem dvěma díly světa.

Naši občané uvidí další dva nové snímky, z nichž jeden zachycuje vzrušující zrod spoky na březích jezera Kivu, uprostřed rovníkové Afriky. Dohotoven je také krátký snímek z cesty po Jižní Americe.  Oba dva cestovatelé v něm poutavě vyprávějí o životě a zvycích indiánského kmene Šuárů v pralesích při hornim toku řeky Amazonky.

Na plátna našich kin se dostane v nejbližší době další celovečerní film Z Argentiny do Mexika, filmová žeň putování po Jižní Americe. Podle plánu filmového studia bude  materiál jihoamerické cesty inženýrů Hanzelky a Zikmunda zpracován ještě letošního roku.

Tím bude dokončeno zpracování 18 500 metrů filmového obrazu, který přivezli inženýři Hanzelka a Zikmund ze života dvou rozdílných světadílů.

Rudé právo, 28. dubna 1954, str. 2

Zdroj: Rudé Právo – Archiv.ucl.cas.cz

Témata: cestopis, cestování, film, Zikmund a Hanzelka

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 5. 4. 2020, včera měl(a) svátek Ivana

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt