Dobrá spolupráce nakladatelství prospívá čtenářům

Dobrá spolupráce nakladatelství prospívá čtenářům zdroj: Knihynainternetu.cz

17. 12. 2012, 23:14 | Jiřina Nováková

stalo se 17. prosince 1974 70. léta

Den, kdy vstoupíme do nového roku, se nezadržitelně blíží. A to je doba zvlášť vhodná k zamyšlení nad tím, co ten letošní  rok přinesl dobrého, ale i špatného.

Ke kladům patří například ve vydavatelské oblasti spolupráce pražského nakladatelství Svoboda s Pravdou v Bratislavě. Čtenáři a zájemci o politickou literaturu si již jistě všimli, že některé tituly, například sovětské překladové literatury, lze koupit buď v českém, nebo slovenském jazyce. Dohoda mezi nakladatelstvími spočívá i v tom smyslu, aby se některé tituly zbytečně nezdvojovaly. Proto se podniky pravidelně informují o plánech, případně si vyměňují signální výtisky.

Díky této spolupráci se můžeme na našem trhu setkávat s rozšířenějším výběrem knih politické i společensko-vědecké literatury, především překladově. Pochopitelně se vyskytly i pochybnosti o účelu takové spolupráce. Odpověď je však snadná. Je možné  přinášet vlastně dvojnásobek titulů. A o tom, že jde o publikace kvalitní, svědčí přehledy a výkladní skříně prodejen politické literatury. 

A kdybychom se porozhlédli i do jiných oblastí našeho života, našli bychom podobných příkladů přinášejících prospěch jistě mnohem víc. Ona taková bilance a zamyšlení nad tím, co jsme během roku udělali dobrého a prospěšného, stojí vždycky za to.

Zdroj: Rudé právo 17. prosince 1974, strana 5

Témata: knihy, nakladatelství, socialismus

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 31. 5. 2020, včera měl(a) svátek Ferdinand

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt