Dr. No: Film o agentu Jamesi Bondovi má dnes premiéru

Dr. No: Film o agentu Jamesi Bondovi má dnes premiéru zdroj: Professormortis.wordpress.com

5. 10. 2012, 8:20 | Michal Karas

stalo se 5. října 1962 60. léta

Londýn, Velká Británie – Dnes měl premiéru snímek s názvem Dr. No o Jamesi Bondovi, agentu Jejího Veličenstva. Do role Bonda byl vybrán skotský herec Sean Connery.

Děj je o agentovi 007 Jamesi Bondovi, který slouží v britské tajné službě MI6. Pátrá po záhadném doktoru No., který je pozdezřelý z vraždy agenta a kolegy 007, Johna Strangwayse. Přitom mu pomáhají Felix Leiter, pracovní z CIA a lovkyně mušlí Honey Ryder. Příběh se většinou odehrává na exotické Jamajce.

Křištálová kouleVěštecká koule

Z Jamese Bonda se stane kultovní postava. Věta jmenuji se Bond, James Bond.

Do roku 2012 bude natočeno 23 snímků. V roli “bondů” se vystřídá celkem šest herců – Sean Connery (6 filmů), George Lazenby (1 film), Roger Moore (7 filmů), Timothy Dalton (2 filmy), Pierce Brosnan (4 filmy), Daniel Craig (3 filmy).

Témata: film, James Bond

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 20. 9. 2020, včera měl(a) svátek Zita

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt