Festival v Altamontu: Ochranka složená z členů Hells Angels ubodala mladíka

Festival v Altamontu: Ochranka složená z členů Hells Angels ubodala mladíka zdroj: Documentingreality.com

6. 12. 2011, 9:44 | Petr Šrajer

stalo se 6. prosince 1969 60. léta

Alameda – Ukazuje se, že rozhodnutí kapely Rolling Stones, aby ochranku na posledním koncertu svého turné dělali členové motorkářského gangu Hells Angels, nebylo zrovna nejlepší. Členové tohoto klubu totiž na dnes na tomto koncertu ubodali k smrti jednoho mladíka a další zranění přibývají.

Celá akce měla být pokračováním (už dnes) legendárního Woodstocku, který se konal před čtyřmi měsíci. Vystoupit zde měli Rolling stones, Tina Turner nebo Jefferson Airplane. Protože se jedná o festival se vstupem zdarma, čekalo se přes 300 000 návštěvníků. Kapelu Rolling stones tedy napadlo, že by bylo dobré, kdyby na pořádek na této velké akci dohlíželi členové motorkářského klubu Hells Angels.

To bylo ale více než špatné rozhodnutí. Na místo dorazili hlavně přívrženci hnutí hippies, pro které byl festival určen. Díky ne zrovna dobře zvládnuté organizaci se mohli fanoušci bez problémů dostat na pódium a zazpívat si se svou oblíbenou kapelou. Pár lidí dokonce šplhalo i po konstrukci pódia.

Jenže Hells Angels to takhle nechat rozhodně nechtěli. Občas došlo k nějaké rvačce přímo na jevišti, ale mnohem častější byly nepokoje před ním. Hells Angels nejdou pro ránu daleko, což zjistili hlavně fanoušci Rolling Stones. Při jejich vystoupení totiž vypukla bitva mezi Hells Angels a fanoušky.

Kapelu to viditelně zastrašilo a začala obě strany uklidňovat. Chvíli to vypadalo, že je všechno v pořádku. Kapela začala hrát a vše mohlo skončit docela dobře. Jenže Meredith Hunter se chtěl, spolu se svými přáteli, dostat na pódium. Toho si totiž všimli Hells angels a osmnáctiletého mladíka na místě ubodali.

Doufejme, že podobné incidenty se zde už nebudou opakovat a že už nikdy nikdo nenajme Hells angels jako ochranku čehokoliv kdekoliv.

Křištálová kouleVěštecká koule

Na festivalu byla zraněná ještě velká spousta lidí a někteří z nich na zranění za pár dní umřeli. Toto vystoupení ukončí éru 60. let a s nimi i éru hippies.

Témata: festival, Hells Angels, koncert, Rolling stones, smrt, ubodání

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • a proč tu není

    šemík, 16. 11. 2015 22:06

    Reagovat

    a proč tu není zmínka o tom,že ten černý mladík,který se chtěl dostat na podium,byl ozbrojený pistolí,kterou na to podium mířil?a proč tu není zmínka o tom,že toho člena Hells Angels posléze soud osvobodil s tím,že se jednalo o sebeobranu?opět článek jednostranně zaujatý,který vyznívá v absolutní neprospěch Hells Angels.

Neděle 20. 9. 2020, včera měl(a) svátek Zita

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt