Film Harry Potter a Kámen mudrců jde do amerických kin

Film Harry Potter a Kámen mudrců jde do amerických kin zdroj: TheMovieDB.org

16. 11. 2010, 8:49 | jaroslavpoks

stalo se 16. listopadu 2001 21. století

USA – Bylo to velkým překvapením, když se příběh o malém čarodějovi stal postupně přímo senzací. Díky spoustě prodaných výtisků, velmi pozitivní kritice a nadšení čtenářům vyvolala kniha mánii, pottermánii. Bylo jasné, že natočení filmu podle předlohy prvního dílu Harry Potter a Kámen mudrců je jen otázkou času. Britská premiéra se uskutečnila v Londýně již 4. listopadu, dnešním večerem počínaje se film hraje i v USA.

Započatá série knih Harry Potter od Joanne Rowling, píšící pod jménem J. K. Rowling, slaví úspěch po celém světě včetně Česka. Zde bylo dílo přeloženo do češtiny v únoru minulého roku. K dnešnímu dni vyšly již čtyři díly – Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a vězeň z Azkabanu a zatím nepřeložený Harry Potter a Ohnivý pohár (české vydání: prosinec 2001).

Hlavní role byly obsazeny úplnými nováčky na herecké scéně – Harryho Pottera ztvárnil Daniel Radcliffe, Harmionu Grangerovou Emma Watson a Rona Wesleyho Rupert Grint. Filmoví představitelé, těchto herců a herečky nevyjímaje, jsou převážně britské a irské národnosti. Film se natáčel jednak v Leavesdenských filmových ateliérech, jednak v lokacích jako Canterburská katedrála, Nádraží King’s Cross či Londýnská zoologická zahrada.

Datum premiéry tohoto dílu v českých kinech není zatím známo, hovoří se však nejdříve o lednu příštího roku.

Zdroj: CeskaTelevize.cz, Csfd.cz, Imdb.cz, Wikipedia.org

Témata: film, Harry Potter, knihy

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • Emma Watson byla ještě

    Radovan Bušil, 16. 11. 2010 15:07

    Reagovat

    Emma Watson byla ještě lolitka ;)

Čtvrtek 2. 7. 2020, včera měl(a) svátek Jaroslava

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt