Futurama: Nový animovaný seriál z dílny autorů populárních Simpsonů

Futurama: Nový animovaný seriál z dílny autorů populárních Simpsonů zdroj: 20th Century Fox Television

28. 3. 2012, 17:03 | Michal Karas

stalo se 28. března 1999 90. léta

Na americké stanici Comedy Central dnes mohli diváci zhlédnout pilotní epizodu nového kresleného sci-fi seriálu Futurama.

Autoři jsou tvůrci Simpsonových Matt Gronering a David X. Cohen. Hlavním hrdinou seriálu je Philip J. Fry a pracuje jako poslíček v Pannuciho Pizze v New Yorku. 31.12.1999 však spadne do kryogenické a bude zmražen na tisíc let. V budoucnosti potkává mutantku Turangu Leelu a robota Bendera Ohýbače Rodrigeze.

Společně začnou pracovat u Fryova vzdáleného příbuzného, poťouchlého profesora Huberta J. Farnswortse, který vlastní zásilkovou firmu a pyšní se mnoha bláznivými vynálezy. A tak se Fry stane opět po letech poslíčkem. Co můžeme vidět v novém pořadu? Tvrdší humor než v Simpsonových, hromadu kulturních odkazů a mnoho narážek na kohokoliv či cokoliv.

Futurama – seznam postav

Philip J. Fry – Hlavní postava seriálu. Smolař, co spadl do kryogenického boxu. Pracuje jako poslíček u Planet Expresu. Jeho oblíbený nápoj je Slurm a rád sleduje seriál Velmi křehké obvody.

Turanga Leela – Mimozemšťanka a kapitánka lodi Planet Expres. Trpí komplexy, protože má pouze jedno oko, a proto se mužům nelíbí. Vyniká v karate.

Bender Bending Rodriguez – Ohýbací robot, vyrobený v Mexiku, který pije, krade a čte nejnovější robopornočasopisy. Bydlí s Fryem v robotí ubytovně.

Prof. Hubert J. Farnsworth – Fryův praprapra…synovec. Šílený vědec, který se někdy může zdát velmi senilní a šílený. Vymyslel mnoho vynálezů, ať už praktických či úplně zbytečných.

Dr. John Zoidberg – Závodní doktor Planet Expresu, kterého nikdo nemá rád a i jeho znalosti lidské anatomie jsou dost pochybné.

Hermes Conrad – byrokrat, pochází z Jamajky, někdy je až přehnaně pečlivý až “byrokratický”. Soutěžil také na Olympiádě v podlézané.

Amy Wong– Praktikantka v profesorově firmě, pochází z Marsu. Její rodiče jsou velmi bohatí. Má stejnou krevní skupinu jako profesor.

Leela, Bender, Fry, Amy, dr. Zoidberg a Hermes

Co nás čeká v dalších epizodách? Stoprocentně víme, že v budoucnu bude odvysílána 1. série, která má 13 dílů. Názvy epizod zatím nevíme, ale prosákli informace týkajících se jejich obsahu. V jedné například Fry bude doručovat svojí první zásilku na Měsíc, v další zase Zemi obsadí mimozemšťané či v dílu s názvem Peklo jsou ti druzí roboti se robot Bender dostane do robotího pekla.

V Česku se zatím seriál nevysílá, doufejme, že brzy nějaká televize koupí vysílací práva na tuto žhavou novinku.

[poll id=”60″]

Křištálová kouleVěštecká koule

První díl Futuramy v České republice bude odvysílán 1. dubna 2009 na stanici Prima Cool. Seriál čítá k roku 2012 celkem 114 epizod a čtyři celovečerní filmy. Na rok 2013 se plánují další nová dobrodružství posádky Planet Expresu.

Zdroj: Wikipedia.org, Futuramania.cz, Futurama.sk

Témata: animovaný film, seriál, Simpsonovi

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • futuráma sa začala vysielať

    Martin, 28. 3. 2012 20:03

    Reagovat

    futuráma sa začala vysielať na foxe na comedy central prešla až niekoľko rokov po zrušení z foxu

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt