Iron Maiden vydávají album The Number of the Beast

Iron Maiden vydávají album The Number of the Beast zdroj: Veruce.cz

22. 3. 2012, 16:03 | Michal Karas

stalo se 22. března 1982 80. léta

Iron Maiden jsou heavymetalová skupina hrající již od roku 1975. První desku vydali 1981 s prostým názvem Iron Maiden a další následující rok, které neslo jméno Killers.

Jádro skupiny tvoří bassák Steve Haris, který kapelu v druhé polovině sedmdesátých let založil. Další jsou kytarista Dave Murray, druhý kytarista Adrian Smith, bubeník Clive Burr a zpěvák Bruce Dickinson. Toto je Brucovo první album, protože předešlý pěvec Paul Di’Anno nezvládal svojí zálibu v alkoholu i drogách, a proto byl vyhozen.

„Vzpomínám si na to, jak Bruce přišel do studia na konkurz. Jeho hlas zněl a zní jako siréna při leteckém náletu, všechny nás tím uchvátil!“ říká kytarista Dave Murray.

„Kritizují nás za temné texty skladeb a obal studiovky. Nejsme satanisti, hrajeme jen hudbu, nic víc, nic míň,“ dodává Steve Harris.

Po vydání alba chystají Iron Maiden celosvětové turné.

Iron Maiden – The Number Of The Beast

Iron Maiden – Hallowed Be Thy Name

Iron Maiden – Run To The Hills

The Number of the Beast – seznam skladeb

  1. Invaders – 3:23
  2. Children of the Damned – 4:34
  3. The Prisoner – 6:02
  4. 22 Acacia Avenue – 6:36
  5. The Number of the Beast – 4:50
  6. Run to the Hills – 3:52
  7. Gangland – 3:47
  8. Hallowed Be Thy Name – 7:10

[poll id=”57″]

Iron Maiden

Křištálová kouleVěštecká koule

Toto album zažívá hned po vydání obrovský úspěch a můžeme s jistotou říct, že je i neslavnější Iron Maiden vůbec. Hity jako The Number of the Beast, Run to the Hills nebo Hallowed Be Thy Name jsou hrány na koncertech dodnes.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: Iron Maiden, nové album

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 19. 9. 2019, včera měl(a) svátek Kryštof

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt