John Lennon pohoršil církev, Beatles jsou prý slavnější než Ježíš

John Lennon pohoršil církev, Beatles jsou prý slavnější než Ježíš zdroj: Historicalheadlines.tumblr.com

4. 3. 2012, 12:19 | Sylva Burgertová

stalo se 4. března 1966 60. léta

Londýn – John Lennon je zakládajícím členem a frontmanem Beatles. Počátky této popové skupiny se datují do roku 1957, kdy se Lennon seznámil s Paulem Mccartneym a založili spolu Johnny and the Moondogs, později Beatles. Jak postupoval čas, doplnili je ještě basista George Harrison a Ringo Starr, který nahradil původního bubeníka Pete Besta.

Beatles rozjížděli svou kariéru nejprve v Hamburgu a poté se proslavili po celé Evropě, většině už tehdy bylo jasné, že Beatles dobyli hudební svět. Pro ty kteří, ale stále váhali byl zlomem rok 1964, kdy přijeli poprvé do Ameriky aby vystoupili v “Ed Sullivan Show”, poté následovala série koncertů, po kterých už nikdo neváhal, že jsou špičkou.

Že je John Lennon rebel, je už takto všeobecně známo. Potvrdil to ale svým výrokem na tiskové konferenci, jež cituje deník Evening Standart: „Nevím, jestli dřív zmizí křesťanství nebo rock’n’roll, ale teď jsou Beatles slavnější než Ježíš.“ Dostali jsme informace, že fanoušci se bouří a na protest pálí jejich desky, v Americe pro změnu rádia bojkotují jejich hudbu.

Beatles jsou již několik let na výsluní, pokud se ovšem John Lennon veřejně neomluví, mohl by nastat pomalý sestup této kapely světového formátu, který nejspíš ani hordy hroutících se fanynek neovlivní.

Křištálová kouleVěštecká koule

John Lennon se později nemotorně omluví slovy: „Nemyslel jsem to jako nějakou protináboženskou hovadinu. Omlouvám se, jestli vám to udělá radost. Pořád vlastně nevím, co jsem podle vás udělal. Snažil jsem se vám to vysvětlit, ale jestli chcete, abych se omluvil, jestli vám to udělá radost, tak dobře, omlouvám se.“

Výrok že jsou Beatles slavnější než Ježíš se zapíše do dějin, bude mnohokrát citován a dokonce i v budoucím populárním kresleném seriálu Simpsonovi zazní od katolického protestantského puntičkáře Flanderse: „Jasně že miluju Beatles, byli přece slavnější než Ježíš“. Nutno dodat, že dle počtu vyhledávání se Beatles po 40 letech slavnějšími opravdu stanou.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: církev, Ježíš, John Lennon, provokace, skandál, The Beatles

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • Flanders katolík?! Neaktuality, viděli

  freonick, 4. 3. 2012 13:24

  Reagovat

  Flanders katolík?! Neaktuality, viděli jste vůbec někdy Simpsonovy? Pokud nevíte, že jsou Simpsonovi protestanti, doporučuju třeba díl 16-21 Otec, syn a host svatý. Pokud nechápete rozdíl mezi protestantem a katolíkem, doporučuju návrat na ZŠ.

 • George Harrison nebyl basák.

  beatlemaniak, 5. 4. 2012 11:22

  Reagovat

  George Harrison nebyl basák. Hrál na sólovou kytaru. Basák byl v začátcích Stuart Sutcliffe a po jeho odchodu vzal basu MacCartney. Ohledně změn názvů a obsazení doporujčuji http://www.beatles-komplet.cz/clanky/historie.html

 • Miluju Johna ♥

  Mary, 20. 11. 2013 20:24

  Reagovat

  Miluju Johna ♥ :D

Neděle 20. 9. 2020, včera měl(a) svátek Zita

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt