Led Zeppelin vydávají čtvrtou desku s netradičním názvem

Led Zeppelin vydávají čtvrtou desku s netradičním názvem zdroj: Wikipedia.org

8. 11. 2011, 16:24 | Petr Šrajer

stalo se 8. listopadu 1971 70. léta

BirminghamZoso.svg. Že vůbec netušíte, co mají tyto symboly znamenat? Je to název nové desky kapely Led Zeppelin. Každý člen kapely si totiž vybral svůj znak. Pokud ale neumíte tyto symboly vyslovit, nabízí se jednoduché řešení. Deska je označovaná jako Fourth album nebo Four symbols.

Kapela je v současné době hodně populární a její popularita nadále stoupá. I když, minulé album již nebylo tak hardrockově laděné. Kapela na něm hodně zjemnila a jednalo se spíše o akustický počin, ve kterém se dala najít velká inspirace anglickým folkem.

Na čtvrté desce najdeme celkem 8 písní. Úvodní Black dog je klasická rocková vypalovačka, která obsahuje dobrý riff. Je vidět, že Robert Plant je pořád ve výborné hlasové kondici. Nechybí samozřejmě ani kytarové sólo Jimmiho Page. Výborná věc, která potvrzuje, že Led Zeppelin se opět vrací k tvrdému rocku.

V tom jen pokračuje svižná píseň Rock and roll. Deska obsahuje spoustu výborných písní, ale co mě zaujalo nejvíce, je Stairway to Heaven. Tato píseň má osm minut a začíná nádhernou kytarovou vyhrávkou. Je to píseň, která má rozhodně naději na úspěch u všech rockových fanoušků a přes její délku jsem si jí přehrál nesčetněkrát.

Dle mého názoru je Stairway to Heaven jedna z nejlepších písní, které se do dnešního dne v oblasti rocku urodily. Výborný přednes Roberta Planta a nesporný hudební talent všech zbylých členů kapely podali životní výkon a dali mu název Stairway to Heaven. Vsadím se s vámi o co chcete, že tahle deska ještě nějaký ten pátek přežije.

Křištálová kouleVěštecká koule

Přežije. Bude to dokonce jedna z nejprodávanějších desek vůbec. Prodá se jí přes 37 milionů kusů a Stairway to heaven bude navždy jedna z nejoceňovanějších rockových písní všech dob.

Zdroj: www.musicserver.cz

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 28. 5. 2020, včera měl(a) svátek Valdemar

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt