Legenda rokenrolu Chuck Berry vystoupí před volbami v Brně a podpoří ODA

Legenda rokenrolu Chuck Berry vystoupí před volbami v Brně a podpoří ODA zdroj: Wikipedia.org

29. 4. 2013, 14:06 | Jaroslav Srna

stalo se 29. dubna 1996 90. léta

Brno – Legendární americký černošský zpěvák Chuck Berry podpoří v předvolební kampani Občanskou demokratickou alianci.

Devětašedesátiletý zpěvák, označovaný za jednoho ze zakladatelů rokenrolu, vystoupí 28. května v Brně na Dominikánském náměstí. Objeví se také vedle jihomoravského volebního lídra ODA Vladimíra Dlouhého na tiskové konferenci.

V programu bude dále účinkovat písničkář Slávek Janoušek a skupiny Druhá tráva i Progress 2. Vstupné bude dobrovolné, určené na charitativní účely. Ministr průmyslu a obchodu Vladimír Dlouhý během vystoupení poletí nad Brnem v horkovzdušném balónu.

„Chuck Berry ví, že vystoupí na podporu politické strany. Než jeho agent podepsal smlouvu, musel jsem mu předložit třístránkový elaborát o zdejší politické situaci,“ řekl Milan Šimáček, který organizuje koncert i Dlouhého předvolební kampaň. Kolik bude stát Berryho vstoupení, ale nesdělil.

„Určitě to bude kvalitní koncert,“ prohlásil Vladimír Dlouhý, který před několik týdny sám vystoupil na rockovém koncertu po boku Vladimíra Mišíka a Michala Prokopa.

Chuck Berry, který 18. října oslaví 70 let, se proslavil skladbami jako Roll over Beethoven či Johnny B. Goode. V minulosti byl obviněný ze zneužívání dětí a v roce 1990 ho na šest měsíců odsoudili za přechovávání drog. Koncertoval i na Slovensku, v rámci festivalu Rock Pop Bratislava ’93.

Zdroj: MF Dnes, 29. dubna 1996, www.sme.sk

Témata: Chuck Berry, hudba, ODA, předvolební kampaň, Rock´n´Roll, Vladimír Dlouhý, volby

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 16. 4. 2021, včera měl(a) svátek Anastázie

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt