Městečko Twin Peaks: Televizní stanice ABC uvádí mysteriózní seriál Davida Lynche

Městečko Twin Peaks: Televizní stanice ABC uvádí mysteriózní seriál Davida Lynche zdroj: Highsnobiety.com

8. 4. 2013, 20:48 | Jakub Hájek

stalo se 8. dubna 1990 90. léta

New York – Pilotním filmem dnes večer na americké televizní stanici ABC startuje dlouho očekávaný seriál Městečko Twin Peaks.

Hlavní tvůrci seriálu scenárista Mark Frost a režisér David Lynch totiž podle zákulisních informací natočili seriál, který převrací naruby všechny žánrové konvence a ruší zaběhnutou podobu televizních seriálů.

Seriál pojednává o vyšetřování brutální vraždy mladé vysokoškolačky Laury Palmer. Do malého washingtonského městečka přijíždí vraždu objasnit agent Cooper, ihned se však začne zamotávat do podivných problémů a vztahů mezi obyvateli Twin Peaks.

Úvodní znělka Twin Peaks

Po dnešním hodinu a půl dlouhém pilotním filmu bude následovat sedm padesátiminutových dílů. Spekuluje se ale, že by seriál Městečko Twin Peaks mohl pokračovat dalšími díly ve druhé řadě.

A kdo se objeví v hlavních rolích? V roli agenta Coopera se představí režisérův „dvorní“ herec Kyle MacLachlan, který si zahrál už v dřívějších Lynchových filmech jako Duna či Modrý Samet. Místního šerifa hraje převážně seriálový herec Michael Ontkean a mladou studentku a kamarádku zavražděné Audry Horn ztvární Sherilyn Fenn.

Důchovní otec seriálu David Lynch

David Keith Lynch je americký filmový scenárista, režisér, producent, malíř, hudebník, skladatel a performer. Jedná se o významného představitele postmoderní kinematografie. Hlavním záběrem jeho umělecké tvorby jsou filmy.

Jeho umění je ovlivněno expresionismem a pro jeho specifický styl režie je typická iracionální stavba děje a surrealistická sdělení, díky čemuž jsou jeho projekty vesměs považovány za kontroverzní a těžko stravitelné.

Lynchovy filmy neslaví vždy komerční úspěch, ale u fanoušků se těší až kultovní obliby.

Křištálová kouleVěštecká koule

Po úspěchu a vysoké sledovanosti první série bude natočena i druhá série. Ta sice nebude tolik divacky úspěšná, přesto se Městečko Twin Peaks stane jedním z nejlépe hodnocených seriálů 90. let s příznivými kritickými ohlasy na národní i mezinárodní úrovni. Seriál si získá širokou základnu fanoušků a stane se součástí popkultury. Na seriál se budou tvůrci odkazovat v jiných televizních seriálech, reklamách, komiksech, videohrách, filmech a textech písní.

Snižující se divácká sledovanost povede ABC k nátlaku, aby totožnost Lauřina vraha byla odhalena již uprostřed druhé série. Toto odhalení však v kombinaci se střetem s jinými seriály vysílanými ve stejný čas povede k ještě většímu propadu ve sledovanosti a ke zrušení celého seriálu.

V roce 1992 bude natočen celovečerní film Twin Peaks, jenž tvoří prequel k seriálu. Film však v Americe nebyl komerčně úspěšný.

Zdroj: www.ceskatelevize.cz, cs.wikipedia.org, www.csfd.cz, twinpeaks.wz.cz

Témata: David Lynch, Městečko Twin Peaks, seriál

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • Film "Fire Walk with

    MoB, 8. 4. 2013 21:52

    Reagovat

    Film “Fire Walk with Me” je výborný – jak obrazově, tak i zvukově.

Úterý 20. 4. 2021, včera měl(a) svátek Rostislav

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt