Metallica vydává své třetí album Master of Puppets

Metallica vydává své třetí album Master of Puppets zdroj: Wikipedia.org

26. 3. 2011, 8:17 | Petr Šrajer

stalo se 26. března 1986 80. léta

Los Angeles – Mnohými lidmi zavrhovaná, méně lidmi opěvovaná thrashmetalová kapela Metallica vydala dnes své třetí album, které dostalo název Master of Puppets.

Deska má 8 písní, které dohromady trvají 54 minut. Je vidět, že na sobě kapela dost zapracovala, protože podle mě je to jejich zatím nejlepší počin. Skupina také dokázala, že třetí alba kapel bývají většinou rozhodující. Buď se zjistí, že to byla jen chvilková záležitost, nebo se potvrdí, že kapela na to má a bude naše ušní bubínky ještě nějaký ten čas provokovat.

Toto album je s největší pravděpodobností druhý příklad. Obsahuje písně, které jistojistě potěší všechny fanoušky tohoto žánru. Už od první písně Battery, která se věnuje drogám a je věnována skalním fanouškům kapely. Tato píseň je velmi propracovaná a už zde poznáme, že nás nečeká CD žádné „vidlákovské kapely“.

Seznam skladeb

  1. Battery (5:11)
  2. Master of Puppets (8:34)
  3. The Thing That Should Not Be (6:35)
  4. Welcome Home (Sanitarium) (6:26)
  5. Disposable Heroes (8:16)
  6. Leper Messiah (5:38)
  7. Orion (8:25)
  8. Damage, Inc. (5:30)

Přestože je Metallica metalová kapela, najdeme tu i trochu umírněnější část. Ta dostala název Orion a je to instrumentální skladba, ve které přímo vyniká basa Cliffa Burtona a ukazuje, že tento člověk toho má ještě hodně před sebou. Tím rozhodně nechci upozaďovat ostatní osazenstvo kapely, protože všichni odvedli velmi kvalitní práci.

Doufám, že toto album vydrží i přes velmi silnou konkurenci.

Křištálová kouleVěštecká koule

Album vydrží, dokonce se bude dostávat pravidelně do většiny hudebních žebříčků, kde se bude umisťovat na velmi vysokých pozicích (Kerrang! – druhé místo v žebříčku nejlepších rockových alb, Billboard – 39 místo v žebříčku nejlepších alb vůbec a web Gibson.com ocení skladbu Master of puppets jako nejlepší skladbu vůbec).

Jen Cliff Burton už nezazáří, protože kvůli mikrospánku řidiče autobusu zemřel ve čtyřiadvaceti letech.

Kapela Metallica bude patřit mezi nejznámější a nejnavštěvovanější kapely světa.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: hudební album, Metallica, vydání

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pondělí 21. 9. 2020, včera měl(a) svátek Oleg

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt