Moderní doba: Charlie Chaplin natočil nový němý film

Moderní doba: Charlie Chaplin natočil nový němý film zdroj: United Artists

5. 2. 2012, 12:54 | Petr Šrajer

stalo se 5. února 1936 ½ 20. stol.

Washington – S nástupem mluvených filmů sice proběhla úplná filmová revoluce, ale té si nejspíš nevšiml hlavní představitel éry filmu němého, a tak přichází s dalším němým filmem, nazvaným Moderní doba.

Navzdory úvodu se rozhodně nejedná o nějaký podprůměrný snímek a jestli se má jednat o Chaplinovo rozloučení s němým filmem, je více než důstojné. Film je složen z různých epizodek, které většinou nesou tu stejnou myšlenku. Charlie Chaplin tímto filmem vlastně varuje před průmyslovou výrobou, kdy budou lidé sloužit strojům a ne naopak.

Už dnes praskají kina ve švech a film slaví u diváků veliké úspěchy. Zároveň byl ale ihned po svém vydání zakázán v Německu a Itálii, protože prý propaguje komunismus. Je jasné, že Charlie Chaplin opět nezklamal. Říká se ale, že i tento film měl být mluvený, takže to znamená, že Chaplin s dobou jde a pokud bude nějaký další film, bude mluvený určitě.

Křištálová kouleVěštecká koule

Z Moderní doby se stane v podstatě kultovní záležitost. Bude se umisťovat v žebříčcích nejlepších filmů a kladně se o něm bude vyjadřovat i papež Jan Pavel II.

Zdroj: Ceskatelevize.cz

Témata: Charlie Chaplin, film, vydání

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt