Monopoly: Novinka na trhu deskových her

Monopoly: Novinka na trhu deskových her zdroj: Worldofmonopoly.com

7. 3. 2012, 7:28 | Sylva Burgertová

stalo se 7. března 1935 ½ 20. stol.

Washington – Dnes se do obchodů dostala nová hra s názvem Monopoly, vynalezl ji Charles Darrow z Pensylvánie. Monopoly je desková strategická hra ve tvaru čtverce při níž se hráči dostávají do kontaktu s mechanizmy trhu.

Hrajícíse pohybují figurkami po polích dle čísla na hozených kostkách a mohou si kupovat pozemky, na kterých pak staví budovy a hotely, za které později vybírají od spoluhráčů nájemné. Mimo tyto pole jsou zde i další nekoupitelná jako vězení či distanc. Cílem této hry pro dva až sedm hráčů, je provádět peněžní transakce a vlastnit co nejvíce finančních prostředků.

Darrow podobnou hru, která spočívala v nakupování a obchodování s majetkem, vídával hrát své sousedy a brzy s pomocí svého syna a jeho ženy vytvořil vlastní verzi. Tu zasadil do Atlantic City, pokud ovšem bude mít hra úspěch uvažuje i o dalších variantách a prostředích do kterých by mohla být eventuálně zasazena.

Křištálová kouleVěštecká koule

Monopoly se stanou velikým hitem a podnik Parker Brothers ještě v roce 1935 podepíše s Darrowem smlouvu. Z muže,který původně hledal práci, se tak stane milionář. V budoucnu se hra rozmnoží do celého světa a dočká se mnoha mutací a proměn. Do 21. století se prodá na 200 miliónů kusů, Monopoly se dočkají i vlastního šampionátu, na kterém bude nejdelší hra trvat 70 dní.

Zdroj: Ceskatelevize.cz

Témata: deskové hry, hra, monopol

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt