Na BBC2 přichází Červený trpaslík, nový sci-fi sitcom

Na BBC2 přichází Červený trpaslík, nový sci-fi sitcom zdroj: British Broadcasting Corporation

15. 2. 2011, 8:07 | Matěj Malecha

stalo se 15. února 1988 80. léta

Londýn – Od dnešního večera přichází na televizní obrazovky nový seriál. Skrze kanál BBC2 budeme moci sledovat velmi pitoreskní příběh posledního člověka ve vesmíru.

Celá zápletka se točí kolem posledního žijícího člověka ve vesmíru. Dave Lister je podřadný technik na těžařské lodi Červený trpaslík. Zde se dopustí přestupku, následkem čehož je odsouzen k pobytu ve stázi, což je zařízení na izolaci před časem. Během jeho pobytu ve stázi dojde k vážné nehodě, během níž celá posádka zemře.

Ze stavu nevědomí je propuštěn až ve chvíli, kdy úroveň radiace klesne na bezpečnou míru. Tak se stane za 3 000 000 let. Lister se tak ocitne uprostřed vesmíru. Společnost mu dělá palubní počítač Holly, jeho kolega Rimmer, který je po smrti a je přítomen v podobě hologramu a Kocour, tvor, který se vyvinul z jeho kočky.

Námět se zdá velmi zvláštní a nelze mu upřít punc originality. Je ovšem otázkou, zdali to tvůrci Rob Grant a Doug Naylor nepřekombinovali. To však ukáže až divácká reakce.

Herecké obsazení nejspíše nikoho neoslní, role byly přiděleny málo známým hercům. V hlavní roli Listera se objeví Craig Charles, A. J. Rimmera hraje Chris Barrie, Danny John-Jules představuje zástupce kočičí rasy a v roli palubního počítače Hollyho se můžeme těšit na Normana Lovetta.

Samotný zrod seriálu neprobíhal hladce. Nejprve tvůrci museli seriál doslova protlačit do BBC, protože nechtěli, aby byly epizody přerušovány komerčními vstupy. Nakonec se jim to povedlo, ale scénář pilotního dílu ležel bez povšimnutí tři roky, než BBC přistoupila k jeho realizaci.

Zatím nás čeká jedna série o šesti dílech. Nezbývá než doufat, že úsilí tvůrců stálo za to.

Křištálová kouleVěštecká koule

Z tohoto sci-fi sitcomu se stane televizní legenda. Ačkoliv reakce na první sérii nebudou příliš oslavné, nakonec seriál naroste do 52 dílů a 8 řad. V roce 2009 se fanoušci dočkají ještě 3 nových dílů. Taktéž se bude šuškat, že by se v roce 2011 měly točit další díly.

Zprvu bude seriálu vytýkána lacinost kulis a rekvizit, avšak později se právě toto stane charakteristickým rysem tohoto dílka.

Seriál si získá miliony fanoušků po celém světě, kteří budou pořádat pravidelná setkání.

Červený trpaslík získá celkem tři významná ocenění. V roce 1991 získá nejvyšší britskou televizní cenu BAFTA v kategorii Nejlepší britská komedie. O tři roky později, v  roce 1994, obdrží cenu Emmy za díl Pistolníci z Apokalypsy a také cenu British Comedy Award v kategorii Nejlepší situační komedie.

Zdroj: Wikipedia.org, CT24.cz, CervenyTrpaslik.cz

Témata: sci-fi, seriál, televize, zábava

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Sobota 26. 9. 2020, včera měl(a) svátek Zlata

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt