Nirvana vydává nové album Nevermind

Nirvana vydává nové album Nevermind zdroj: Wikipedia.org

24. 9. 2010, 8:52 | Matěj Malecha

stalo se 24. září 1991 90. léta

Hollywood – Grungeová kapela Nirvana dnes vydává své druhé album Nevermind. Od vydání prvního s názvem Bleach uplynuly už dva roky.

Již při prvním poslechu nového alba jistě zaujme úvodní skladba alba Smells Like Teen Spirit. Ta vyšla i jako samostatný single před dvěma týdny a již si stihla získat mnoho fanoušků. Na dotaz, proč se píseň jmenuje zrovna takto, Kurt Cobain odpověděl, že inspirací mu byl nápis na zdi při jedné párty.

Hudební kritici Kurtovi vyčítají, že mu při zpěvu není moc rozumnět. Toto nařčení producent Butch Vig kvitoval slovy: „Dokonce i když nemůžeš přesně určit o čem vlastně zpívá, je ti jasné, že to je velice působivé.“ A mnozí s tímto názorem souhlasí, neboť instrumentální část písní je velmi působivá. Podle vyjádření Kurta Cobaina to je přesně to, co chce: „Na prvním místě je hudba, až potom text.“

[poll id=”14″]

Křištálová kouleVěštecká koule

Album Nevermind daleko překročí očekávání, když se namísto předpokládáných 250 000 kusů prodá jenom ve Spojených státech 10 miliónů výlisků. Tím se zařadí mezi nejlépe prodávaná alba historie hudby. Bude považováno také za album, které nejvíce proslavilo alternative rock. Taktéž ovlivní do budoucna mnoho umělců.

Samotná píseň Smells Like Teen Spirit si získá širokou popularitu především díky jejímu častému vysílání na MTV. Lidé budou chtít „Teen Spirit“ slyšet na všech koncertech a většina z nich ani jinou píseň Nirvany nebude znát. Cobain proto začne tento song nenávidět. Spolu s Novoselicem, baskytaristou kapely, začnou tvrdit, že největším hitem na Nevermind je skladba „Lithium“, avšak fanoušci budou mít většinou stále raději „Smells Like Teen Spirit“.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: hudební album, nirvana, punk, vydání

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • Smells Like Teen Spirit

  Katka, 24. 9. 2010 10:41

  Reagovat

  Smells Like Teen Spirit je nejlepší písnička všech dob!

  • nevím jesli nejlepší písnička

   Filda, 25. 9. 2010 15:02

   Reagovat

   nevím jesli nejlepší písnička všech dob,ale určitě nejlepěí grungeová písníčka na světě…nirvana je pro mě hodně osobní,jelikož naní jsem vyrostl a v podobném stylu se snažím skládat písně.

Středa 21. 10. 2020, včera měl(a) svátek Vendelín

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt