Ode dneška bude děti bavit Bob a Bobek

Ode dneška bude děti bavit Bob a Bobek zdroj: Brunovic-pohadky.estranky.cz

11. 12. 2011, 19:59 | Michal Ozogán

stalo se 11. prosince 1979 70. léta

Praha – Od dnešního večera je na Československé televizi vysílán večerníček Bob a Bobek. Tito dva ztřeštění králíci bydlí v klobouku kouzelníka Pokustóna a zažívají nejrůznější dobrodružství.

Den co den musí chytrý a svědomitý Bob budit tak trochu rošťáckého, ale zároveň šikovného a nápaditého Bobka. Jejich obvyklý rozhovor vypadá takto: 

Vstávat a cvičit! – Ale proooč? – Protože je ráno. – Jenže já mám ještě noc. – Jde se do práce! – A proooč? – Protože práce šlechtí!

O zpracování večerníčku se nejvíce zasadili čtyři muži – kreslíř Vladimír Jiránek, scénáristé Jiří Šebánek, Jaroslav Pacovský a režisér Václav Bedřich. Spolu dokázali připravit pořad pro děti, které si při jeho sledování určitě užijí spoustu zábavy. Zatím bylo potvrzeno 16 dílů, ale – jak jsme se dozvěděli – v případě velkého zájmu jich může být mnohem více.

Na první dobrodružství Boba a Bobka se můžete podívat i zde:

Křištálová kouleVěštecká koule

Z Boba a Bobka se stal jeden z nejúspěšnější večerníčků Československé a později i České televize. Celkem bylo natočeno více než 60 dílů, a dokonce vznikla i kniha pojmenovaná Bob a Bobek v létajícím klobouku.

Zdroj: Wikipedia.org, ct24.cz

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 17. 7. 2019, včera měl(a) svátek Luboš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt