Paul McCartney odchází z Beatles

Paul McCartney odchází z Beatles zdroj: Last.fm

10. 4. 2011, 13:16 | Matěj Malecha

stalo se 10. dubna 1970 70. léta

Paul McCartney v dnešním rozhovoru o jeho nové sólové desce pro časopis Life zasadil fanouškům The Beatles těžkou ránu, když oznámil rozpad skupiny. Celý rozhovor provázely náznaky, rozhodující moment však nastal při otázce, zdali plánuje nové album či single s Brouky, na kterou odpověděl pouze strohým ne.

Mezi hlavní důvody mají patřit vnitřní spory skupiny v oblasti hudební, ale také neshody ohledně biznisu. Svůj díl viny si nejspíš nese také stále viditelnější rivalita mezi ústřední dvojicí Lennon – McCartney.

Spekulace o neshodách ve skupině panují již od roku 1966, kdy skupina naposledy vystoupila na živo a od té doby ohlásila konec koncertování. Také fakt, že poslední desku White album členové kapely nahrávali zvlášť ve třech různých studiích, byl signálem, že skupina se začíná rozpadat. Až doposud však nepadlo žádné oficiální vyjádření ze strany The Beatles o tom, že uvažují o rozchodu.

Sám McCartney v rozhovoru přiznal, že zatím neví, jestli se jedná o odloučení dočasné či trvalé. V současné chvíli prý pouze ví, že chce nějaký čas pro sebe.

A právě čas a způsob života je také označován za jednoho z rozkladných činitelů nejúspěšnější kapely všech dob. Hektický životní styl a neustálá společnost ostatních vyvolala jednoduše řečeno “ponorkovou nemoc”. Vina za rozpad kapely je také přisuzována druhé manželce Johna Lennona, avantgardní umělkyni Yoko Ono.

Zbylí Brouci zatím vyjádření McCartneyho nijak nekomentovali.

Křištálová kouleVěštecká koule

O důvodu rozpadu skupiny vznikne mnoho teorií a ještě více bude na toto téma sepsáno knih, na jednoznačném důvod se však odborníci nikdy neshodnou.

Mezi nejčastěji jmenované budou patřit neshody ohledně hudebního směřování kapely, ponorková nemoc či rivalita mezi Lennonem a McCartneym. Ačkoliv se bude vina také přisuzovat Yoko Ono, později bude její vliv na rozpad označen za minimální.

Po celou dobu trvání odloučení kapely bude na její členy vyvíjen nátlak, aby kapelu obnovili. Ti však budou jakékoliv nabídky odmítat. Na jednu z nich zareaguje George Harrison takto: “To je vtip! To musí být vtip, když nám naposledy nabídli 50 miliónů dolarů. Snaží se hodit na Beatles zodpovědnost za to, že svět není takový skvělý jako v šedesátých letech. To přece není fér.”

Definitivní naděje na obnovu The Beatles zaniknou 8. prosince 1980, kdy bude John Lennon zastřelen před svým domem.

Zdroj: CT24.cz, Rozhlas.cz, Encyklopedia.sme.sk, Brouci.com

Témata: The Beatles

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 31. 5. 2020, včera měl(a) svátek Ferdinand

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt