Playboy šokuje nahými fotografiemi Madonny

Playboy šokuje nahými fotografiemi Madonny zdroj: BDBphotos.com

1. 9. 2010, 11:23 | jaroslavpoks

stalo se 1. září 1985 80. léta

Chicago – Na amerických stáncích se v nejbližších dnech objeví nové, zářijové vydání mužského časopisu Playboy. V čísle, na jehož přebalu ještě oblečená Madonna provokativně pózuje, se objeví necenzurované nahé frontální fotografie této americké zpěvačky z doby, kdy ještě zdaleka nebyla slavná. V roce 1979 své tělo odhalila dvěma fotografům – Američanovi Leemu Friedlanderovi a Čechovi Martinu Schreiberovi žijícímu ve Státech. Za pouhých pětadvacet dollarů.

Čerstvě dospělá, jednadvacetiletá Madonna si snaží marně přivydělat. Je nezaměstatná a skoro bez financí. Při pročítání inzerátů v denním tisku však naráží na lákovou nabídku – focení nahých aktů. Chvílí váhá, nakonec však nasedá do taxíku a vydává se k fotografovi Leemu Friedlanderovi, aby následně převedla své tělo v několika fotkách za celkově asi $300. Pak se dostává k fotografovi Schreiberovi, který s ní za obdobnou cenu též nafotí několikero fotografií.

Nynějšího úspěchu Madonny se oba fotografové rozhodli využít a zpeněžili fotografie prodejem přestižnímu časopisu Playboy, který svou erotičností proslul. „Like a Virgin“ zpěvačka se tak i přes svou nevoli v časopise objeví tak, jak ji Bůh stvořil.

Křištálová kouleVěštecká koule

Jednu z nejodvážnějších fotografií, jež byly v časopise publikovány, nabídla v roce 2009 aukční síň Christie’s. Vyvolávací cenu  $10 000 nakonec skoro čtyřikrát převýšil neznámý kupec z Evropy, který nabídl $37 500, v přepočtu okolo 769 000 korun, a fotku vydražil.

Christie´s

Madonna Louise Ciccon

Zdroj: HuffingtonPost.com, kultura.iDnes.cz, Wikipedia.org

Témata: fotografie, Madonna

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 31. 5. 2020, včera měl(a) svátek Ferdinand

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt