Pozdrav sovětských žen našim ženám k svátku

Pozdrav sovětských žen našim ženám k svátku zdroj: IMOW.org

8. 3. 2012, 6:21 | Jiřina Nováková

stalo se 8. března 1951 50. léta

Ústřední sekretariát Československého svazu žen v Praze dostává v těchto dnech k Mezinárodnímu dni žen velké množství pozdravných telegramů a dopisů. V nichž pracující ženy celého světa vyjadřují své přátelství a solidaritu s československými ženami v jejich boji za socialismus a upevnění světového míru.

Sovětské ženy poslaly tento pozdravný telegram:

Antifašistický výbor sovětských žen jménem všech žen Sovětského svazu srdečně zdraví československé ženy- aktivní účastnice ve výstavbě socialismu a slavné dcery své vlasti. Sovětské ženy s velikou pozorností a účastí sledují pracovní úspěchy žen nového Československa a z duše se radují z každého jejich dalšího úspěchu a vítězství tvůrčí práce. Nepřátelé míru, američtí imperialisté, se snaží vyvolat novou válku a uvrhnout tím národy celého světa do bídy a strádání. Jednání o znovuvyzbrojení západního Německa ohrožuje i životní zájmy Československé republiky.

Československé ženy, matky z Lidic a Ležáků, si dobře pamatují, co znamená válka. Ony nezapomněly, co s sebou přináší fašistická okupace, nezapomněly na smrt svých dětí, na strádání a oběti lidu. Slova věrného syna československého lidu Julia Fučíka ” Lidé, bděte, měl jsem vás rád”, budou vždy připomínat československému lidu a československým ženám, že je nutno ještě zesílit boj za mír a demokracii.

Ženy Sovětského svazu jdou letos do Mezinárodního dne žen ve znamení nového mocného rozmachu politické a pracovní aktivity všeho sovětského lidu. Rozhodnutí sovětské vlády a Ústředního výboru Všesvazové komunistické strany – O novém snížení cen potravin a průmyslových výrobků – je novým jasným svědectvím neustálé péče strany i vlády o sovětského člověka, o zvýšení kulturní a životní úrovně pracujících v naší zemi.

Zdroj: Rudé právo, 8. 3. 1951, str. 1

Zdroj: Rudé Právo – Archiv.ucl.cas.cz

Témata: dopis, Mezinárodní den žen, svátek, telegram, ženy

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • Škoda mluvit... snad jen

  Mob, 8. 3. 2012 8:11

  Reagovat

  Škoda mluvit… snad jen že stejně, ne-li více nás ohrožovalo zbrojení Sovětského Svazu, jehož imperialistické choutky byly podle mého mnohem horší (a našly výraz mj. v okupaci Československa v roce 1968).
  A ten fašismus… u nás pokud vím nikdy nebyl přítomen, na rozdíl od německého nacismu (= národního socialismu).

  • Pravda, vystihl jste to...

   Jiřina Nováková, 8. 3. 2012 10:09

   Reagovat

   Pravda, vystihl jste to…

Čtvrtek 16. 7. 2020, včera měl(a) svátek Jindřich

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt