Přátelé: Nový sitcom má za sebou pilotní díl

Přátelé: Nový sitcom má za sebou pilotní díl zdroj: OFilmu.com

22. 9. 2012, 23:34 | Michal Karas

stalo se 22. září 1994 90. léta

Na amerických obrazovkách televizní stanice NBC byl dnes odvysílán první díl nového seriálu Přátelé.

Za seriálem stojí Marta Kauffman a David Crane. Produkce je dílem Kevina S. Brighta, Marty Kauffman a Davida Cranea. Zatím  je plánovaná první série, která čítá 24 dílů.

Co se stalo v první epizodě tohoto nového sitcomu? Pětice přátel Chandler, Monica, Ross, Phoebe a Joey se jako každý den setkávají ve své oblíbené kavárně Central Perku v New Yorku a rozebírají své každodenní problémy a starosti.

Najednou přijde ve svatebních šatech Rachel, spolužačka Monicy ze střední školy, která utekla ze svatby, protože svého budoucího manžela Barryho přestala milovat. Rachel se rozhodne nevrátit k rodičům. Zůstane bydlet u Monicy a začne pracovat v Central Perku jako servírka.

Hlavní postavy

Rachel Greenová (Jennifer Aniston) – Rozmazlená holka, co utekla svému snoubenci Berrymu od oltáře. Chce začít nový život a začne pracovat jako servírka.

Monica Gellerová (Courteney Cox) – Žije v bytě po své babičce s Phoebe. Pracuje jako kuchařka. Má strašně ráda pořádek, je tvrdohlavá a soutěživá.

Phoebe Buffayová (Lisa Kudrow) – Pheobe měla těžké dětství, protože se jí matka zabila a nevlastního otce zavřeli do vězení. Živí se jako masérka. Je praštěná a má smysl pro humor.

Joey Tribbiani (Matt LeBlanc) – Joey bydlí v protějším bytě s Chandlerem. Je to divadelní herec, ale chce se dostat do filmu a seriálů. Milovník žen a dobrého jídla. Občas má dlouhé vedení.

Chandler Bing (Matthew Perry) – S Joyem tvoří nerozlučnou dvojku. Pracuje v počítačové firmě, která zpracovává data. Je známý svým sarkastickým humorem.

Ross Geller (David Schwimmer) –  Profesor palentologie. Má za sestru Moniku. Rozvedl se s manželkou Carol, protože si uvědomila, že je lesbička.

[poll id=”82″]

Křištálová kouleVěštecká koule

Tento seriál se stane jedním z nejslavnějších sitcomů vůbec. Bude vysílán deset let, přesně do 6. května 2004. Epizod bude natočeno 236.

Seriál bude vysílán ve více než sto zemích a bude se umisťovat na velmi dobrých pozicích v žebříčcích sledovanosti. Za deset let vysílání obdrží seriál 7 cen Emmy, Zlatý glóbus, 2 ceny SAG, dalších 56 různých ocenění a 152 nominací.

V Přátelích se objeví mnoho zajímavých postav, které hrají známí herci jako například Bruce Wilis, Brad Pitt, Ben Stiller, Julia Roberts, George Clooney, Jean-Claude Van Damme, Danny DeVito a další.

V budoucnu se bude spekulovat, že z Přátel vznikne celovečerní film. Plán se ovšem neuskuteční.

Zdroj: cs.wikipedia.org

Témata: Přátelé, seriál, televize

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 20. 4. 2021, včera měl(a) svátek Rostislav

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt