Předstírá Jim Morrison svou smrt?

Předstírá Jim Morrison svou smrt? zdroj: Rock.co.za

3. 7. 2010, 14:47 | Jana Kubínová

stalo se 3. července 1971 70. léta

Paříž – Francouzský bulvární tisk dnes zveřejnil zprávu o údajné smrti zpěváka populární americké rockové kapely The Doors. Sedmadvacetiletý Jim Morrison byl prý v časných ranních hodinách nalezen mrtvý v pařížském apartmánu, který několik dní obýval se svou partnerkou.

Nicméně žádná oficiální média zprávu nepotvrdila a jde tedy evidentně o novinářskou kachnu. Je ovšem možné, že za touto poplašnou zprávou stojí sám Morrison. Jak už dříve uvedl jeden z jeho blízkých přátel, slavný zpěvák si rád pohrával z představou, že do světa vypustí falešnou zprávu o své smrti a stáhne se do ústraní.

James Douglas Morrison, jak zní celé zpěvákovo jméno, slaví se svou kapelou celosvětový úspěch již téměř 6 let. The Doors mají na kontě 5 studiových alb a několik velkých hitů jako například „Break On Through (To the Other Side),“ „Light My Fire“ nebo „Hello, I Love You.“ Sám Morrison se krom hudby zabývá i literární tvorbou, především pak poezií, ale veřejností je vnímán zejména jako modla mladé generace, sexuální symbol a kontroverzní osobnost.

Tajemstvím není jeho náruživé užívání drog a velkého množství alkoholu. Rovněž čelí žalobě za oplzlé chování, urážku, obscénnosti a opilství. Obvinění bylo vzneseno před dvěma roky po koncertě v Miami, kde se  v značně podroušeném stavu na pódiu obnažoval. Soudní spory se táhnou dodnes, ale Morrison zatím úspěšně uniká vážnějším postihům.

V poslední době si Jim Morrison často stěžoval na svou popularitu a toužil, aby se lidé více zajímali o jeho texty než o jeho osobu. Zřejmě i proto zanevřel na svůj přitažlivý zevnějšek, výrazně ztloustl, nechal si narůst plnovous a odložil i kožené kalhoty, které pro něj dříve byly tak typické. Zdá se, že si rovněž touží odpočinout od divokého životního stylu.

Po té, co s kapelou dokončil nahrávání šestého alba, se rozhodl odjet se svojí dlouholetou přítelkyní Pamelou Courson do Paříže, kde se chce věnovat psaní. Možná tedy, že už má Jim opravdu všeho dost a raději předstírá smrt.

Křištálová kouleVěštecká koule

Jim Morrison 3. července oficiálně opravdu zemřel, ale zpráva o jeho smrti se dlouho utajovala. Jeho nejbližší přátelé v Americe se o tom dozvěděli až o 2 dny později a veřejnost až 6. července. Kolem jeho smrti je ovšem mnoho nejasností. Pamela Courson vypověděla, že v pátek 2. července šli s Morrisonem do kina, po návratu se Jim necítil dobře a šel si dát koupel. Pamela šla spát a když se později probudila, udivilo jí, že Jim ještě není v posteli. Šla do koupelny, kde ho našla ve vaně mrtvého, zavolala lékaře, který konstatoval smrt v důsledku zástavy srdce.

V roce 2007 zas blízký Morissonův přítel prohlásil, že Jim onen pátek nešel s Pamelou do kina, ale sám do nočního klubu Rock ‘n’ Roll Circus sehnat pro Pamelu heroin. Sám si dal heroin ještě na místě a na následky předávkování zemřel na záchodě. Aby se klub vyhnul skandálu, bylo jeho tělo odneseno do jeho apartmánu a uloženo do vany. Rozporuplné zprávy ohledně smrti Jima Morrisona nahrávají i konspiračním teoriím, které tvrdí, že Jim svou smrt pouze zinscenoval a stále žije.

Ať už jsou okolnosti smrti Jima Morrisona jakékoliv, faktem je, že byl jednou z nejvýraznějších osobností 60. let. Dodnes má po světě milióny fanoušků a kapela The Doors se právě díky němu stala jednou z nejpopulárnějších skupin hudební historie. Po smrti svého frontmana se kapela pokoušela fungovat dál a vydala ještě dvě alba, ale po neúspěšném pokusu o nalezení nového zpěváka se nakonec rozpadla.

V roce 2002 se část původních The Doors dala opět dohromady a nyní funguje pod názvem Riders on the Storm. V roce 2007 guvernér Floridy prohlásil, že zruší symbolicky stále platná obvinění proti Morrisonovi.

Zdroj: Wikipedia.org

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 25. 2. 2020, včera měl(a) svátek Matěj

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt