Přichází Čtyřlístek, nový komiks ze života zvířecích kamarádů

Přichází Čtyřlístek, nový komiks ze života zvířecích kamarádů zdroj: Reflex.cz

15. 5. 2012, 20:55 | Michal Karas

stalo se 15. května 1969 60. léta

Na pultech novinových stánků se dnes objevilo první číslo nového komiksového časopisu Čtyřlístek. Autorem je výtvarník Jaroslav Němeček. Hlavními postavami časopisu jsou Myšpulín, Bobík, Fifinka a Pinďa.

„Nápad na vznik komiksu pochází z roku 1968, kdy jsem se poprvé dostal za hranice a viděl, jak vypadají zdejší barevné časopisy. A strašně jsem si to chtěl vyzkoušet,“ vysvětluje začátky autor časopisu.

Hlavní postavy Čtyřlístku

Myšpulín (černobílý kocour) – Geniální profesor a vynálezce, který ve své laboratoři vymýšlí a konstruuje různé vynálezy, které často zachrání hrdiny ze šlamastyky. Pro svou bystrou mysl je přirozeným vůdcem Čtyřlístku. Strašidelný hrad)

Bobík (prase) – Bobík je charakterizován jako sportovec, ale spíše jako silák než atlet. Jeho síla mu v různých spletitých situacích přichází vhod, protože je nebojácný, ale často i popudlivý.  Má též zálibu v dobrém jídle, takže má občas problémy s nadváhou.

Pinďa (zajíc) – Pinďa je pravděpodobně nejméně výraznou postavou. Je tichý a bojácný, ale často dokáže svůj strach překonat. Kromě toho je vynikající běžec (100 – Zvláštníí vydáání) a díky svým dlouhým uším dobře slyší

Fifinka (bílá fena) – Stará se o domácnost, vaří, uklízí a zašívá oblečení. Nemá ráda nepořádek, a když po sobě ostatní členové Čtyřlístku neuklízejí, dokáže se pořádně rozčílit. Jinak má však mírnou a citlivou povahu. Dbá o svůj zevnějšek a někdy je trochu parádivá

[poll id=”68″]

Křištálová kouleVěštecká koule

Časopis bude vycházet osmkrát ročně. Náklad se koncem 80. let se vyšplhá na 220 tisíc výtisků v jednom vydání. I při tomto vysokém nákladu zůstane nedostatkovým zbožím a stane se skutečným kulturním fenoménem.

V budoucnu začnou vycházet knihy se Čtyřlístkem, většinou dvě nebo tři za rok.

Mezi lety 2000 – 2005 bude vycházet CD-Romek – na kterém děti naleznou interaktivní hry na počítač.

Roku 2010 vyjde pětisté pokračování příběhů našich hrdinů.

V roce 2012 má proběhnout premiéra filmu Čtyřlístek ve službách krále.

Zdroj: CT24.cz, Wikipedia.org, CSFD.cz

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 20. 9. 2020, včera měl(a) svátek Zita

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt