Seriál Přátelé po deseti letech končí

Seriál Přátelé po deseti letech končí zdroj: OFilmu.com

6. 5. 2012, 19:57 | Michal Karas

stalo se 6. května 2004 21. století

Poslední epizoda dnes ukončila sitcom Přátelé, který se vysílal od roku 1994 na stanici NBC. Tento závěrečný díl si nenechalo ujít 52,5 milionů diváků.

Sitcom se začal vysílat 22. září 1994. Vyprávěl příběhy šestici kamarádů, žijících v New Yorku – Rachel, rozmazlené holky, co utekla ze svatby a začala žít nový život, šéfkuchařky Moniky, která je posedlá uklízením, potrhlé Phoebe, masérce a folkové zpěvačce,  herce a milovníka jídla a sexu Joeyho, vtipálka Chandlera, kterého nebaví jeho nudná práce a paleontologa Rosse, který je třikrát rozvedený.

Poslední díl uzavřel příběhy našich hlavních hrdinů. Monice a Chandrelovi porodí adoptivní matka Erika dvojčata. Rachel má odletět za novou prací do Paříže, ale Ross ji zapomene říct, že ji miluje a nedokáže bez ní být. Díky shodě mnoha náhod se šestice potká v bytu Moniky, kde se často setkávali. Je úplně prázdný, protože se Monika s Chandrelem stěhují do domu na předměstí. V poslední scéně přátelé vrátí klíče a opustí své dlouholeté místo.

Přátelé – zkažené scény

Seriál byl vysílán ve více než sto zemích a stále se umisťuje na velmi dobrých pozicích v žebříčcích sledovanosti. Za deset let vysílání obdržel seriál 7 cen Emmy, Zlatý glóbus, 2 ceny SAG, dalších 56 různých ocenění a 152 nominací.

„Co dodat na závěr? Skvěle se mi spolupracovalo se všemi kolegy, ze kterých se časem stali opravdoví přátelé. Prožila jsem s nimi deset let, budou mi velmi chybět,“ řekla po odvysílání seriálu představitelka Rachel Jennifer Aniston.

[poll id=”65″]

Křištálová kouleVěštecká koule

V budoucnu se často vysloví plány udělat z Přátel celovečerní film. Dodnes se však projekt nezrealizuje.

Zdroj: CT24.cz, Wikipedia.org

Témata: konec, Přátelé, seriál

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Sobota 25. 1. 2020, včera měl(a) svátek Milena

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt