Simpsonovi baví diváky už 10 let

Simpsonovi baví diváky už 10 let zdroj: No1Guide.co.nz

17. 12. 2010, 9:45 | Matěj Malecha

stalo se 17. prosince 1999 90. léta

Los Angeles, USA – Možná se vám to nezdá, ale je tomu tak. Postavy potrhlé rodinky Simpsonů – Homer, Marge, Bart, Lisa a Maggie – nás v pravidelných intervalech rozesmívají již deset let. Přesně tolik dnes uplynulo od doby, co jsme měli možnost sledovat první díl seriálu – Simpsons Roasting on an Open Fire (česky Vánoce u Simpsonových).

Všechno přitom začalo vcelku nevinně. Za úplný počátek springfieldské rodinky považuje tvůrce Matt Groening komiks Life in Hell. Později se upravený koncept uchytil jako několikaminutové skeče v show Tracey Ullman Show.

Skeče měly úspěch, Groening byl tedy požádán vedením stanice FOX, aby vymyslel námět na nový animovaný seriál, který by lidi zaujmul. A podařilo se mu to. Za deset let trvání příběhů o „takové normální rodince“ si stačili Simpsonovi získat velkou fanouškovskou základnu a proniknout do mnoha zemí světa. K dnešnímu dni má seriál deset sérií, které dohromady dávají 226 epizod. Vskutku úctyhodné množství humoru.

Fanoušci již delší dobu naléhají na tvůrce, aby se odhodlali k vytvoření celovečerního filmu. Matt Groening to však odmítá s tím, že se k tomu rozhodně neschyluje a zatím to nemá v plánu. Nezbývá než doufat, že časem tvůrci změní názor.

Tak jako tak, Simpsonovi se stali fenoménem, který již nikdo z povědomí odstranit nedokáže. Přejeme tvůrcům stále čerstvé nápady a ať ve své práci setrvají ještě minimálně deset let.
[poll id=”28″]

Fenomén Simpsonovi

Traduje se, že celý koncept Simpsonů žijících ve Springfieldu vymyslel Matt Groening během čtvrt hodiny trvajícím čekání na schůzku s ředitelem FOX. Možná právě proto jsou zvolená jména hlavních hrdinů shodná s jmény Groeningovy nejbližší rodiny (kromě Barta, to je anagram slova brat – spratek). Zdali je to pravda, nikdo neví.

Taktéž se stalo velmi populárním účinkování v Simpsonových. Je jedno jestli formou kreslených postaviček či od dabingového mikrofonu, jakákoliv souvislost se Simpsonovi bývá považována za prestižní. Mezi osobnosti, které mohou říct „Hrál jsem v Simpsonových“ patří například Paul McCartney, Dustin Hoffman, Aerosmith, Magic Johnson, Elizabeth Taylorová, nebo Meryl Streepová.

Několik zábavných scének

Křištálová kouleVěštecká koule

Simpsonovi budou ve své fenomenální kariéře pokračovat, v roce 2007 se splní sen tisíců fanoušků – bude natočen The Simpsons Movie (česky Simpsonovi ve filmu).

Budou oceněni různými cenami, taktéž získají svou hvězdu na Chodníku slávy v Hollywoodu. Bart Simpson bude časopisem Time označen za jednu z nejvlivnějších postav zábavního průmyslu.

Simpsonovic rodinka převezme rekord v počtu epizod svým předchůdcům, Flintstoneovým.

Zdroj: Wikipedia.org, Simpsonovi.comics.cz, theSimpsons.cz, Simpsonovi.cz

Témata: animovaný film, seriál, Simpsonovi, výročí

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 5. 4. 2020, včera měl(a) svátek Ivana

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt