Socha svobody doplula do USA

Socha svobody doplula do USA zdroj: Dicts.info

19. 6. 2010, 19:48 | Filip Husák

stalo se 19. června 1885 19. stol.

New York – Právě jsme dostali od našeho amerického zpravodaje telegraf, že do newyorského přístavu dorazil velký dar od Francouzů – Socha svobody. Peníze na tuto sochu získávali jak Američané tak Francouzi. Stavba této sochy trvala déle jak 21 let. Tvůrcem tohoto monumentu je Frédéric Auguste Bartholdi. Socha připlula přes Atlantik rozkouskovaná do 214 beden a váží 225 tun. Socha bude po jejím složení vysoká 46 metrů a bude umístěna na Ostrov svobody u New Yorku. Socha bude navždy znázorňovat přátelství mezi Američany a Francouzi. Podle neověřených informací dokonce sami Francouzi plánují odhalení zmenšeniny Sochy svobody v Paříži.

Křištálová kouleVěštecká koule

Po sestavění sochy a následném umístění na Ostrov svobody u New Yorku se našlo pro sochu i praktické využití jako maják. Celkové skládání sochy až do slavnostního odhalení trvalo déle než jeden rok. Dodnes je socha svobody symbolem přátelství mezi Američany a Francouzi, nezávislosti amerického lidu a znakem Spojených států amerických.

Zdroj: TN.cz

Témata: New York, socha, USA

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 13. 8. 2020, včera měl(a) svátek Klára

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt