Studentka unikla ze svěrací kazajky a zřejmě vytvořila světový rekord

Studentka unikla ze svěrací kazajky a zřejmě vytvořila světový rekord zdroj: Youtube.com/user/dmiluze

9. 5. 2013, 18:55 | Jaroslav Srna

stalo se 9. května 1994 90. léta

Plzeň – Studentka třetího ročníku gymnázia Daniela Maxová se v úterý večer dokázala za tři minuty a osm vteřin vyprostit ze svěrací kazajky, kdy současně visela hlavou dolů v desetimetrové výšce na hořícím laně.

Manažer tohoto čísla Karel Matějovic řekl, že Maxová svým výkonem vytvořila nový světový rekord. Ten by mohl být zapsán do Guinessovy knihy rekordů, o což bude manažer Matějovic usilovat.

Novináři po skončení pokusu ale zjistili, že hořící lano, na němž Maxová visela, bylo vyztuženo řetězem.

„Je to sto let starý kouzelnický trik Harryho Houdinihu, který dodnes patří mezi světová čísla nejlepších kouzelníků včetně Davida Coperfielda. Rozhodující je výkon s vyproštěním ze svěrací kazajky za složitých podmínek, v žádném případě bychom Danielu nechtěli zabít,“ sdělil trenér Daniely Maxové, mistr republiky ve všeobecné magii Pavel Kožíšek.

„O kouzelníkovi každý ví, že bude klamat, že pro diváka připravuje podívanou chce ho bavit. To je, myslím poctivá hra. Šlo o kouzelnický trik, ovšem unikátní tím, že ho Daniela Maxová opravdu zvládla jako první dívka na světě,“ řekl Kožíšek. Podle něj se při výkonu uplatnilo víc technických pomůcek.

Pokus Daniely Maxové sledovaly na plzeňském výstavišti zhruba tři tisíce diváků.

Křištálová kouleVěštecká koule

Daniela Maxová se stane v roce 1994 kouzelnickou mistryní republiky a o dva roky později získá světový titul, avšak její výkon z plzeňského výstaviště se do Guinessovy knihy rekordů nedostane.

Maxová bude spolu s Pavlem Kožíškem jezdit po světě a vystupovat v nejrůznějších pořadech, nejčastěji v Japonsku.

Později Kožíška obviní z bití a podá na něj trestní oznámení, státní zástupce však případ ukončí pro nedostatek důkazů. Vyšetřovatel nařídí na Maxovou znalecký posudek, kde bude její osobnost charakterizována jako výrazně nezralá, infantilní s hysterickými rysy.

Daniela Maxová se osamostatní a přestěhuje se do Dubaje, kde bude vystupovat pro královské rodiny nejen v Dubai a Abu Dhabi, ale také v Qataru, Bahreinu a Omanu.

Zdroj: MF Dnes, 9. května 1994, www.blesk.cz, doma.nova.cz

Témata: kouzlo, rekord, trik

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 16. 4. 2021, včera měl(a) svátek Anastázie

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt