Štvavé vysílačky na Západě šíří pomluvy o stavu naší kultury

Štvavé vysílačky na Západě šíří pomluvy o stavu naší kultury zdroj: Archiv ČRo 7

22. 2. 2013, 17:29 | Jakub Hájek

stalo se 22. února 1977 70. léta

Praha – V současné době se nepřátelská propaganda soustřeďuje na oblast kultury a snaží se dokázat, že je prý u nás jakýsi kulturní bankrot.

Podíváme-li se na fakta, vidíme, že Československo patří k zemím s nejhustší sítí profesionálních divadel, orchestrů, výstavních síní, galérií, muzeí a podobně.

Vznikly a vznikají stovky a tisíce nových děl. Nejde však jen o bohatost a pestrost vnitřního kulturního života. Máme se čím pochlubit i pokud jde o zapojení našeho umění, naší tvorby do vzájemné výměny světových hodnot. I tady hovoří čísla jednoznačně o tom, že se neuzavíráme před světem, že se u nás do důsledků naplňuje závěrečný dokument konference o evropské bezpečnosti a spolupráci v Helsinkách.

Konečná bilance za uplynulý rok je opravdu mimořádně úspěšná. Do zahraničí jsme vyslali téměř 50 000 umělců a kulturních pracovníků a k nám jich přijelo téměř 40 000. Co dodat více?

Fakta vyvracejí pomluvy a usvědčují naše nepřátele ze lži a snahy narušovat mírový vývoj ve světě.

Zdroj: archiv.ucl.cas.cz

Témata: normalizace, propaganda, Rudé Právo

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 5. 4. 2020, včera měl(a) svátek Ivana

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt