Systém estetické výchovy je nutné uvést do života

Systém estetické výchovy je nutné uvést do života zdroj: Obrazyramy.cz

15. 4. 2013, 15:17 | Jiřina Nováková

stalo se 15. dubna 1989 80. léta

Ve Valdštejnském paláci se konala tisková konference na téma Přístupy k realizaci celospolečenského programu estetického rozvoje, na níž informoval ministr kultury ČSR Milan Kymlička o základních aspektech uplatňování tohoto závažného dokumentu v praxi.

Hlavní zásady celospolečenského programu estetického rozvoje projednaly a schválily na sklonku minulého roku státní a stranické orgány obou našich republik. Tento dokument, jehož příprava trvala téměř osm let, vyhází z hluboké analýzy vztahů, perspektiv a rozhodujících směrů rozvoje našeho státu zdůrazněných na XVII. sjezdu KSČ.

Vážným problémem je všeobecný pokles schopnosti osvojovat si hodnoty umění. Proto je třeba neprodleně uvést do života celospolečenský systém estetické výchovy.

Přestavba hospodářského mechanismu neznamená jen přestavbu ekonomických podmínek, ale jde tu také o člověka samého a jeho budoucnost, o jeho vztah k práci, životu, rodině, o vztahy mezilidské. Jde o komplex problémů, který proniká do všech oblastí kultury v tom nejširším slova smyslu, tedy nejen do umění.

Nejde o jednorázovou akci, nýbrž o dlouhodobý program, jehož výsledky by se měly výrazněji projevit až na sklonku devadesátých let tohoto století.

Program by měl ovlivnil celou oblast výchovy člověka. Nejde o vzdělání jako takové, byť školní vzdělání do tohoto souboru patří, ale především o to, kladně ovlivnit volný čas lidí bez ohledu na sociální nebo věkové složení.

Zdroj: Rudé právo

Témata: konference, Rudé Právo, umění, výchova

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Sobota 17. 4. 2021, včera měl(a) svátek Irena

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt