Televize CBS uvádí nový seriál Dallas

Televize CBS uvádí nový seriál Dallas zdroj: Dallasvoice.com

2. 4. 2011, 7:59 | Matěj Malecha

stalo se 2. dubna 1978 70. léta

Los Angeles – Odedneška se můžeme na našich obrazovkách těšit na nový seriál od televizní stanice CBS, nesoucí prostý název Dallas. A cože si pro nás scenáristé připravili?

Sága rodu Ewingů

Miniserie vypráví o rodě Ewingů, bohaté rodině žijící, jak již název napovídá, v texaském Dallasu, v čele s patriarchou Johnem Rossem Jockem Ewingem (Jim Davis). Ten zbohatl skrze svoji naftařskou společnost Ewing Oil a nyní žije se svou manželkou Eleanor Miss Ellie (Barbara Bel Geddes), která se oddaně stará o rodinné sídlo Southfork Ranch a jejich tři syny.

John Ross “J. R.” Ewing (Larry Hagman) zdědil vedení rodinné firmy Ewing Oil. Bobby (Patrick Duffy) je milý a slušný chlapík, který má za manželku Pamelu Barnesovou (Victoria Principal), která je dcerou Ewingova obchodního rivala. Třetí syn, Garrison Arthur Gary (Ted Shackelfort), se tak trochu nevydařil – otec ho považuje za černou ovci rodiny, a ten se proto radši odstěhoval do Kalifornie i se svou manželkou Valene.

Námět vypadá bezpochyby zajímavě a jistě skýtá hodně možností, jak děj rozvinout a kam jej směřovat. Doufejme, že toho tvůrci využili a čeká nás kvalitní podívaná, i přesto, že je v současné době v plánu pouze pět dílů.

Křištálová kouleVěštecká koule

Hned z počátku si získá seriál velké publikum, a tak bude natáčení pokračovat i po odvysílání prvních pěti dílů. Postupem času se z obyčejného seriálu začne stávat sága obrovským rozměrů. Seriál bude mít milionů fanoušků po celém světě.

Nejúspěšnějším dílem bude 55. epizoda vysílaná 21. listopadu 1980, kdy ji bude sledovat 360 miliónů diváků. Tento rekord překoná až poslední díl seriálu MASH.

Během svého trvání získá sága mnoho ocenění, včetně Emmy a Zlatého glóbu.

Poslední díl, 365. v řadě, se odvysílá v roce 1991, tedy po 13 letech od odvysílání prvního dílu.

V roce 2011 se objeví informace, že televize TNT se chystá natočit pokračování, ve kterém hodlá obsadit přeživší herce z původního seriálu.

Zdroj: Wikipedia.org, CT24.cz, SerialZone.cz, iHNed.cz, rozhlas.cz

Témata: seriál, televize

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 20. 4. 2021, včera měl(a) svátek Rostislav

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt