V Belgii vychází Tintin, nový komiksový hrdina

V Belgii vychází Tintin, nový komiksový hrdina zdroj: Gotham.cz

10. 1. 2012, 14:59 | Petr Šrajer

stalo se 10. ledna 1929 ½ 20. stol.

Brusel – V týdenní příloze belgických novin Le Vingtième Siècle dnes vyšel první díl komiksu Tintin v zemi Sovětů. Je to jenom první díl příběhu, kterých prý bude hned několik. Alespoň to tvrdí jeho autor George Remi.

Ten si už ve školních letech kreslil na okraje učebnic příběhy o belgickém hrdinovi, který škodil (stejně jako náš Pérák) nacistům. V mládí také nastoupil do skauta a právě tady se začaly rodit první základy Tintina. George si totiž začal kreslit příběhy o jakémsi stoprocentím skautovi, který ctí všechna pravidla a každému pomáhá.

Když nastoupil George Remi do novin, stačilo jen změnit jméno z Totora na Tintina, přidat mu patku a povolání žurnalisty a nový komiks byl na světě. Názory na něj jsou u mladých čtenářů velmi pozitivní a všichni se těší, jak dopadne Tintinova cesta do Sovětského svazu a zpět.

Kdo ale není z komiksu tak nadšen, jsou umělci. George Remi podle nich totiž kreslí moc jednoduše. Neuznává stínování a podobné umělecké základy a samotného Tintina dokáže nakreslit i malé dítě. Přejeme panu Remimu, aby se nedal takovými řečmi zastrašit a dál pokračoval ve své započaté práci.

Křištálová kouleVěštecká koule

Z Tintina se stane nesmrtelný kult, o kterém se budou pochvalně vyjadřovat i nejvyšší státníci a komiksů s ním se prodá více než 200 milionů po celém světě. V roce 2011 natočí Steven Spielberg film s názvem Tintinova dobrodružství.

Zdroj: Wikipedia.org

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt