V Cannes byl zahájen první ročník nového filmového festivalu

V Cannes byl zahájen první ročník nového filmového festivalu zdroj: Examiner.com

20. 9. 2010, 7:24 | Matěj Malecha

stalo se 20. září 1946 ½ 20. stol.

Cannes – Tento nápad spatřil světlo světa již v době předválečné, avšak právě kvůli válce byl odložen. Nyní má za cíl znovuobnovit zájem lidí o film. Ambice má nemalé, rád by se zařadil po bok jemu podobným, tedy festivalům v Benátkách či v Berlíně.

Podle organizátorů bude na festivalu k vidění 36 dlouhometrážních a 84 krátkometrážních filmů celkem z 19 zemí světa. Pro nás potěšující skutečností je i fakt, že v soutěži je zastoupeno i Československo a to režisérem Františekem Čápem (Muži bez křídel), dále pak Jiřím Trnkou (Zvířátka a Petrovští) a Karlem Zemanem (Vánoční sen). Filmy soutěží o Velkou cenu (fr. Grand Prix du Festival International du Film). Celkem čeká na své rozdělení 11 Velkých cen. Přejeme organizátorům hodně štěstí a ať se festival vydaří.

Křištálová kouleVěštecká koule

Hlavní cenu získá režisér René Clément s filmem Bitva o koleje. Na své si přijdou i Českoslovenští filmaři, neboť získají Velkou cenu. Postupem času se stane filmový festival v Cannes kultovní záležitostí a Zlatá palma  – udělovaná od roku 1955 – bude považována za jednu z nejprestižnějších filmových ocenění.

Zdroj: Wikipedia.org, ct24.cz, festival-cannes.fr

Témata: film

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 29. 10. 2020, včera měl(a) svátek Státní svátek

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt