V USA vychází první číslo časopisu TIME

V USA vychází první číslo časopisu TIME zdroj: Wikipedia.org

3. 3. 2012, 18:14 | Michal Karas

stalo se 3. března 1923 ½ 20. stol.

New York – Dnes ráno se na novinových stáncích objevilo první číslo nového časopisu TIME. Obálku lemuje červený okraj, dominantní obrázek a velký výstižný nápis TIME.

Časopis založili Briton Hadden a Henry Luce. Magazín má podle nich čtenáře informovat o všem důležitém, co se právě děje. Původní název časopisu údajně vznikl jako zkratka The International Magazine of Events.

„Věříme, že náš výtvor zaujme co nejvíce lidí a časem si ho budou kupovat běžně a dočtou se v něm zajímavých článků,“ sdělili autoři Neaktualitám.

[poll id=”53″]

Křištálová kouleVěštecká koule

Autoři opravdu budou mít pravdu. Z TIME se časem stane jeden z nejuznávanějších a nejčtenějších časopisů na světě. Rozšíří se do několika mutací – evropské (Time Europe), asijké (Time Asia), kanadské (Time Canada) a australské.

Časopis také vybírá každý rok osobnost, která nejvíce ovlivnila předešlých dvanáct měsíců, na tento seznam se zapíše například George W. Bush, Donald Reagan, Bill Gates, Bono Vox, Adolf Hitler nebo  Ruska Vladimir Putin.

Zdroj: Wikipedia.cz, CT24.cz

Témata: časopis, noviny, vydání

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 14. 4. 2021, včera měl(a) svátek Aleš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt