Ve Spojených státech zavádí cenzuru filmu

Ve Spojených státech zavádí cenzuru filmu zdroj: Pictureshowman.com

14. 3. 2011, 9:43 | Petr Šrajer

stalo se 14. března 1905 ½ 20. stol.

Od dneška se v Americe cenzurují filmy. Ano, je to tak. Dnes byla zavedena první filmová cenzura na světě.

Odedneška platí producenti za každých 300 metrů filmu 3.50 dolarů. Vybraná komise film shlédne každý film, který by se měl dostat do světa a rozhodne, jestli se bude film moci promítat. Pokud by producent nesouhlasil s vystřihnutím vybrané, nevhodné scény, film by nebyl doporučen k distribuci do kin.

Poprvé tak můžeme přijít o filmy, které mají určitou uměleckou kvalitu, a to jen proto, že ji ve filmu někdo nenajde (nebo tam najde něco úplně jiného).

Křištálová kouleVěštecká koule

Cenzura s nástupem internetu jaksi ztratí smysl, protože na internetu si může i čtyřleté dítě dozvědět o anatomii ženského těla víc, než z jakéhokoliv necenzurovaného filmu.

Zdroj: kniha Rok do kapsy

Témata: cenzura, film

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 20. 4. 2021, včera měl(a) svátek Rostislav

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt