Vychází čtvrtý svazek spisů presidenta Klementa Gottwalda

Vychází čtvrtý svazek spisů presidenta Klementa Gottwalda zdroj: USTRCR.cz

20. 12. 2011, 12:23 | Jakub Hájek

stalo se 20. prosince 1951 50. léta

V nakladatelství Svoboda vyšel tento týden čtvrtý svazek Spisů presidenta republiky Klementa Gottwalda, v němž jsou zahrnuty práce z období od července 1932 do září 1933.

Tyto stati dokumentují dobu, kdy s vrcholící hospodářskou krisí se stupňují i útoky kapitalistů na životní úroveň pracujících a kdy buržoasie stále více uplatňuje fašistické methody v našich zemích.

KSČ v čele s Klementem Gottwaldem však spolehlivě vede dělnickou třídu a veškerý pracující lid do boje proti hladu, fašismu a válce.

Přes rozbíječské snahy sociálně demokratických a národně demokratických předáků uskutečňuje stále v širším měřítku jednotnou frontu dělníků a rolníků.

Zdroj: Archív Rudého Práva –archiv.ucl.cas.cz

Témata: Klement Gottwald, knihy, vychází

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 25. 2. 2020, včera měl(a) svátek Matěj

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt