Vyšla slibovaná kniha uprchlého Radovana Krejčíře

Vyšla slibovaná kniha uprchlého Radovana Krejčíře zdroj: Novinky.cz

12. 12. 2010, 10:45 | Jakub Hájek

stalo se 12. prosince 2005 21. století

Praha/Seychely – Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř vydává v České republice dlouho slibovanou knihu. Dvousetstránková kniha s názvem „Radovan Krejčíř“ je psaná formou rozhovoru a popisuje v ní svým pohledem události, které vedly k jeho útěku z České republiky na Seychely. Zároveň chce podle svých slov poukázat na korupci v nejvyšších politických a policejních kruzích.

V knize rozebírá své trestní kauzy a tvrdí, že uplácel policisty, státní zástupce i soudce. „Na mých kauzách pracovaly desítky policistů, státních zástupců a soudců, ale já uvádím jen těchto pár jmen, kteří mi za cenu úplatku pomohli a svým chováním mi utkvěli v paměti,“ píše Krejčíř v knize. Podle ředitele inspekce ministra vnitra Miroslava Borníka bude policie knihu pozorně číst a vyhodnocovat.

Jména těch, které údajně uplácel, v knize sice zveřejnil, ale pozměnil je. „Na radu svého právníka jsem byl nucen změnit v knize jména. Ta teď tedy nesouhlasí s těmi skutečnými,“ tvrdí podnikatel. Bývalý premiér a předseda ČSSD Stanislav Gross tak například vyfasoval jméno Kross. Ten ale označil knihu za „blábol a nesmysl“.

Zájem o knihu je velký

Z pultů knihkupectví mizí kniha doslova před očima. „Během prvních hodin jsme jí prodali několik desítek kusů,“ shodli se knihkupci s tím, že podobný zájem dlouho nezažili. Naposledy byl podle nich podobný zájem o knihu Miloše Zemana.

V publikaci nejsou oproti očekávání přetištěny směnky na 60 milionů korun, které měl Krejčíř údajně v roce 2002 půjčit ČSSD a které sliboval, že zveřejní. Podle něj čtenáři o slibované směnky nepřijdou a jejich zveřejnění provede jinou cestou. Strana již dříve v této souvislosti veškerá nařčení odmítla.

Pokud tedy ještě nemáte vybraný dárek pro své blízké, knihou uprchlého miliardáře Radovana Krejčíře jim jistě uděláte radost.

Zdroj: Novinky.cz, iHNed.cz

Témata: ČSSD, knihy, korupce, Radovan Krejčíř

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 30. 10. 2020, včera měl(a) svátek Silvie

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt