With the Beatles: Brouci vydávají třetí desku

With the Beatles: Brouci vydávají třetí desku zdroj: Blogspot.com

22. 11. 2011, 8:34 | Petr Šrajer

stalo se 22. listopadu 1963 60. léta

Liverpool – Mladá rock’n’rollová kapela The Beatles z Liverpoolu právě vydává své třetí album, které nazvala With the Beatles.

Je to ale teprve druhé album v nové sestavě, protože z kapely odešel po prvním LP bubeník Pete Best a nahradil ho Ringo Starr. Deska vyšla (stejně jako debut nové sestavy) u vydavatelství Parlophone a my se teď na ní koukneme trochu zblízka.

Jako otevírací píseň celé desky, zvolila kapela skladbu It won’t be long. Jedná se přesně o hudbu, kterou fanoušci této kapely zbožňují. Je to totiž živelný rock’n’roll s rychlým tempem a refrénem, který se vám dostane do hlavy. Nahrávalo se ve studiích na Abbey road, takže má vše kvalitní zvuk.

Druhá je pomalejší All I’ve got to do. Tato píseň zapůsobí spíše na romanticky založenou část publika této kapely, ale vzhledem k tomu, že většina fanoušků je něžného pohlaví, nebude s tím žádný problém.

Vlastně se zde střídají tyto dva mustry, podle kterých Beatles své písně tvoří. Rozhodně ale nemáte žádný pocit opakování nebo něčeho podobného. Každá píseň má výraznou melodii, kterou si budete zpívat ještě hodně dlouho.

Pokud bych měl vybrat nejlepší píseň z této desky, byla by to asi All My Loving. Jedná se o svižnou rock’n’rollovou pecku se skvělou melodií, která se vám v hlavě zdrží opravdu hodně dlouho.

Křištálová kouleVěštecká koule

Z kapely The Beatles se stane kultovní kapela, jejíž písně budou populární i desítky let po rozpadu kapely a úmrtí dvou jejích členů.

Zdroj: Wikipedia.org

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 16. 4. 2021, včera měl(a) svátek Anastázie

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt