Zahájila vysílání TV Nova, první česká celostátní soukromá televize

Zahájila vysílání TV Nova, první česká celostátní soukromá televize zdroj: Petr Vrána

4. 2. 2011, 12:29 | Matěj Malecha

stalo se 4. února 1994 90. léta

Praha – Do české kotliny dnešním dnem přichází nová televizní společnost Nova. Tato je první soukromou televizní stanicí ve východní Evropě. Její působnost pokrývá celé území České republiky. Investorem je společnost CEM, generálním ředitelem se stal Vladimír Železný.

Start ve velkém stylu

Spuštění vysílání proběhlo jako velkolepá oslava, nechyběl ohňostroj a šampaňské teklo proudem. Marek Eben se vyjádřil o nástupu televize Nova takto:

„Nova přichází k českému divákovi ve chvíli, kdy byl 40 let ženat s jednou partnerkou – Českou televizí. Bylo to manželství jako každé jiné, někdy ji miloval, někdy mu lezla na nervy, ale rozhodně, když měla náladu, dokázala mu uvařit to, co měl rád. A teď mu najednou do bytu vtrhne milenka – Nova. Je mladá, svěží, plná síly a bude velmi důležité, jak bude vařit, protože jsou milenky, které vaří třeba jenom italské konzervy a ještě s prošlou záruční lhůtou.“

Ačkoliv je tento proslov pojat velmi poeticky, Marek Eben tak především velmi ze široka vyjádřil hlavní záměr televize Nova. Tím je konkurence České televizi, která se tak bude muset po čtyřiceti letech monopolu naučit konkurenceschopnosti. Také tím chtěl naznačit, že Nova se bude především snažit nabídnout divácky přitažlivý obsah.

Jaké pořady Nova nabídne?

Podařilo se nám zjistit názvy a hrubý popis obsahu pořadů, kterých se na Nově časem dočkáme. Skladba vypadá zajímavě, když vezmeme v potaz, že se jedná pouze o část plánovaných pořadů. Také je nutné podotknout, že níže sepsaný seznam je výčet vlastní tvorby, seznam neobsahuje plánované zahraniční seriály.

  • Áčko – Diskusní pořad moderovaný Pavlínou Wolfovou.
  • Lucie na bílo – Pořad moderovaný Lucií Bílou, kam si zve velmi zajímavé hosty.
  • Ptákoviny – Martin Dejdar v roli moderátora provází pořadem, ve kterém hraje hlavní roli skrytá kamera.
  • Český bodyguard – Známé osobnosti české kultury soutěží v zajímavých úkolech o titul Český bodyguard.
  • Tabu – Pořad Romana Šmuclera, kam si do každého dílu pozve známou osobnost, kterou vyzpovídá.

Nabídka vypadá vskutku zajímavě, uvidíme jaký úspěch televize zaznamená. Nezbývá než popřát mnoho štěstí.

Křištálová kouleVěštecká koule

Zdroj:

Témata: Nova, televize, zahájení

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 20. 4. 2021, včera měl(a) svátek Rostislav

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt