Zahraniční hosté zavítali na výstavu „30 let KSČ“

Zahraniční hosté zavítali na výstavu „30 let KSČ“ zdroj: USTRCR.cz, CTK

18. 8. 2011, 11:45 | Jakub Hájek

stalo se 18. srpna 1951 50. léta

Praha – V uplynulém týdnu navštívily výstavu „30 let KSČ“ v Památníku osvobození v Praze na Žižkově stovky zahraničních hostů. Na zpáteční cestě z 111. mírového festivalu mládeže a studentstva v Berlíně se zde zastavila početná delegace Arabů z Palestiny, dále Argentinci, Rumuni a Angličané.

Dalšími návštěvníky výstavy byli rumunští a angličtí rekreanti z Mariánských Lázní. Angličtí odboráři věnovali na výstavě zvláštní pozornost zbraním, jimiž záškodničtí agenti imperalistů surově zavraždili funkcionáře správy v Babicích.

Na rozloučenou řekli: „Výstava 30 let KSČ je pro nás novou posilou a poučením v práci pro mír. Doma povíme všemu dělnictvu, pro koho a k jakým účelům vyrábějí anglické továrny zbraně.“

Rudé Právo, 18. 8. 1951, str. 5

Zdroj: Rudé Právo – Archiv.ucl.cas.cz

Témata: komunismus, KSČ, výstava

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 27. 10. 2020, včera měl(a) svátek Erik

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt