Zemřel Freddie Mercury, legendární zpěvák a člen skupiny Queen

Zemřel Freddie Mercury, legendární zpěvák a člen skupiny Queen zdroj: CelebritySmackBlog.com

24. 11. 2010, 19:17 | Matěj Malecha

stalo se 24. listopadu 1991 90. léta

Kensington – Ačkoliv by se mohlo zdát, že po včerejším oznámení Freddie Mercuryho o svém boji s nemocí AIDS nemůže přijít horší rána pro rockovou scénu a její fanoušky, je tomu tak. Dnes kolem sedmé hodiny večerní podlehla tato ikona rocku zákeřné chorobě ve svém bytě na zápal plic.

Během svých posledních chvilek ho k branám smrti doprovázel jeho velmi dobrý přítel Dave Clark. K Freddieho smrti řekl:

„Freddie byl hrozně milý, starostlivý a šlechetný. V soukromí to byl pravý opak té vyzývavé a provokující hvězdy. Byl nesmírně ohleduplný. Jeho šlechetnost se netýkala jenom nejbližších přátel a spolupracovníků. Z jeho laskavosti měli často užitek i jemu naprosto neznámí lidé. Měl rád běžné, normální lidi. Na jevišti byl oslňující, povýšený, vyzývavý, ale v soukromí velmi, velmi lidský.“

Píseň Bohemian Rhapsody

Smrtí Freddieho jsou šokováni i samotní členové kapely. Ti se o chorobě sužující jejich frontmana dozvěděli jen o dva měsíce dříve než celý svět. Je jen s podivem, jak dlouho Mercury tuto skutečnost vydržel tajit, i přes stupňující se zdravotní komplikace.

Ohledně dalšího osudu skupiny Queen se zbylí členové vyjádřili rezolutně:

„Co se týká nás, je konec. Není žádný důvod k tomu, abychom pokračovali dál. Freddieho nelze nahradit.“

Pohřeb výhradně pro pár nejbližších proběhne 27. listopadu v krematoriu West London.

Křištálová kouleVěštecká koule

Dne 20. dubna 1992 se na stadionu ve Wembley bude konat slavnostní ceremoniál na památku Freddie Mercuryho. Sledovat jej bude skrze satelitní vysílání miliarda diváků.

V roce 1995 zbylí členové vydají album Made in Heaven s několika nevydanými nahrávkami z období těsně před Mercuryho smrtí.

Roku 2010 vydá Peter Freestone, bývalý Freddieho asistent, milenec a dobrý přítel, společně s Davidem Evansem vzpomínkovou knihu.

Zdroj: Wikipedia.org, Postreh.com, Novinky.cz

Témata: AIDS, Freddie Mercury, hudba, Queen, úmrtí

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • RIP

  Stinky Shoe, 24. 11. 2010 19:48

  Reagovat

  RIP :(

 • Co to je za

  xxx, 25. 11. 2012 0:46

  Reagovat

  Co to je za blbost, že se ostatní členové kapely o Freddieho nemoci dozvěděli pouze o dva měsíce dříve než svět? Dozvěděli se to už v roce 1987 (max. 1988). Byli jedni z prvních. Tak že, co to tady píšete za bláboly?

Neděle 12. 7. 2020, včera měl(a) svátek Olga

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt