Zemřela blonďatá diva Marilyn Monroe

Zemřela blonďatá diva Marilyn Monroe

5. 8. 2010, 22:50 | Filip Martínek

stalo se 5. srpna 1962 60. léta

Los Angeles – Celou Amerikou otřásá zpráva o smrti Marilyn Monroe. Současný sexuální symbol, herečka známá z mnoha filmů, byla nalezena dnes brzy ráno ve své haciendě v Brentwoodu.

Marilyn Monroe, vlastním jménem Norma Jean Baker Mortenson, se narodila V Los Angeles. Svého otce, ačkoliv po něm měla jméno, nikdy neviděla a ani s matkou trpící několika duševními chorobami se příliš nestýkala.

Za svůj život potkala mnoho mužů, kteří se jí dvořili, provdána byla celkem třikrát. Jako mladičká, teprve šestnáctiletá, si vzala za muže Jima Doughertyho, s nímž se ovšem po válce rozvedla. Během války pracovala v továrně na padáky, kde také byla objevena Davidem Connoverem, který ji vyfotil v pracovní kombinéze a nabídl jí další spolupráci.

Mladá Norma obcházela castingy, ale do jejího prvního filmu, Alsfaltová džungle, datujícího se do roku 1950, ji dostal až Johnny Hyde. V dalších dvou letech natočila čtveřici filmů, například Vše o Evě či Omlazovací prostředek.

Mnozí z vás si jistě pamatují fotky, umělecké akty, Toma Kellyho, na nichž dvaadvacetiletá Marilyn představuje parfém Chanel Nr. 5. Tyto fotky vyvolaly spoustu emocí.

Dalšími zajímavými rolemi v jejím repertoáru jsou vychovatelka dětí Nell ve filmu Neobtěžuj se klepáním a ve filmu Niagara ztvárnila záletnic Rose, podvádějící svého impotentního muže tak dlouho, až ji uškrtí.

Role přihlouplé blondýnky, to byly filmy „Páni mají radši blondýnky“ a „Jak si vzít milionáře“. Poslední jmenovaný film ovšem Marilyn korunoval na královnu Hollywoodu a kráska se dostala na výsluní.

V lednu 1954 si v San Francisku vzala Joa DiMaggia, profesionálního hráče baseballu, ovšem manželství nemělo dlouhého trvání. Joe chtěl mít z Marilyn ženu v domácnosti, ona chtěla hrát. Když pak při natáčení Slaměného vdovce zvedne vítr z podzemní dráhy Marilyn šaty až nad ramena, jejich vztah je zpečetěn. Rozvod proběhl krátce po natáčení.

Dalším mezníkem byl útěk před pověstí přihlouplé blondýnky do New Yorku, kde založila vlastní produkční společnost a produkuje Autobusovou zastávku a Princ a tanečnice. V této době se také potřetí provdává a to za Arthura Millera, dramatika, s nímž Marilyn věřila v upevnění své pozice na filmovém poli.

Vrchol kariéry znamenal film Někdo to rád horké. Za roli Sugar, kterou nechtěla přijmout, získala v roce 1960 Zlatý glóbus.

Během dvou let před svojí smrtí natočila ještě filmy Mustangové, začala točit Něco musí ustoupit, fotila pro Vogue a Cosmopolitan. Před dvěma měsíci, ve svých 36 letech nafotila další akty, v magazínu Life se objevil rozhovor na téma sláva.

Nikdo nemohl tušit, co se odehrává v její hlavě. V posledních měsících jednala o nových filmech, seděla fotografům, měla před sebou zářnou budoucnost.

Jak vlastně zemřela a hlavně co se stalo, nám poví až policie.

Křištálová kouleVěštecká koule

Vyšetřování její smrti, o němž se traduje, že bylo odbyto, přišlo se závěrem, že se jedná o sebevraždu, Marilyn se nejspíše stala osudným kombinace různých prášků na spaní. Objevily se ale i spekulace o spojitosti její smrti s bratry Kennedyovými, s nimiž měla románek, či FBI.

O pohřeb se postaral Joe DiMaggio, s nímž se před smrtí začala opět scházet.

Koncem 20. století byla komedie Někdo to rád horké, zvolena nejlepší komedií století.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: herci a herečky, úmrtí, žena

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 25. 9. 2020, včera měl(a) svátek Jaromír

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt