Armstrong ukázal srdce bojovníka, po tříleté pauze opět útočí

Armstrong ukázal srdce bojovníka, po tříleté pauze opět útočí zdroj: Wikipedia.org

22. 1. 2013, 7:48 | Jakub Hájek

stalo se 22. ledna 2009 21. století

Adelaide – Americký cyklista Lance Armstrong, který se po tříleté pauze vrátil k aktivnímu závodění, opět ukázal srdce bojovníka.

V průběhu třetí etapy australského závodu Tour Down Under se už na 20. kilometru odtrhl spolu s dalšími 15 jezdci od hlavního pelotonu a dali se do nadějného úniku.

Stejně ale jako při podobném pokusu v předchozí etapě byli „uprchlíci“ nakonec dostiženi a do cíle dojel Lance Armstrong až na 32. místě. Z vítězství se po 136 kilometrech radoval Australan Graeme Brown.

„Dnes to bylo těžké,“ přiznal Neaktualitám Armstrong. „Nevál konstantní vítr, ale pořád se to točilo. Cítil jsem se dobře, ale pořád nedosahuju té maximální intenzity, které je potřeba.“

Hromadný pád

Etapa byla poznamenána nepříjemným hromadným pádem. K tomu došlo už na 15. kilometru a devět jezdců muselo závod vzdát. Nejhůře dopadl vítěz první etapy a obhájce celkového prvenství Němec André Greipel. Ten v 60km rychlosti narazil do zaparkovaného policejního motocyklu a s vykloubeným ramenem, tržnou ranou na loktu a hlubokými odřeninami skončil v nemocnici. Armstrong se kolizi vyhnul.

Greipela čeká cesta domů do Německa, kde se v Hamburku podrobí operaci. Po té nebude odhadem tři měsíce závodit. „Z ničeho nic tam stála motorka. Pak už to šlo rychle. Kolegové mi pak řekli, že jsem letěl vzduchem docela daleko,“ popsal pád na své internetové stránce.

Armstrong chce závodit i příští rok

Lance Armstrong se nechal slyšet, že kromě letošní sezóny by chtěl závodit i v té příští. Otázkou ale zůstává, jak se podaří sedminásobnému vítězi Tour de France návrat do profesionálního pelotonu po třech letech pauzy. Tour Down Under je jeho prvním závodem.

Po definitivním ukončení sportovní kariéry plánuje Armstrong vrhnout se na dráhu politickou. „Když má někdo pocit, že může tuto práci vykonávat lépe než ti, co to dělají teď, měl by toto volání následovat,“ sdělil Neaktualitám.

Také Vás zajímá dění kolem moderní cyklistiky? Proč tedy nenavštívit sports.bwin.com/cs/sports, kde se můžete dozvědět aktuální novinky z tohoto sportu a mimo jiné si i vsadit na své favority. Kromě toho zde najdete okolo třicet tisíc sázek denně!

Cyklistický závod Tour Down Under

3. etapa (136 km): 1. Brown 3:15:35, 2. Davis, 3. O’Grady (všichni Austr.), 4. Hincapie (USA), 5. Sanchez Gil (Šp.), 6. Elmiger (Švýc.), …32. Armstrong (USA) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Davis 10:47:11, 2. Brown stejný čas, 3. O’Grady -5, 4. Elmiger -14, 5. Rogers -18, 6. Wilson (oba Austr.) -19, …39. Armstrong -29.

Zdroj: sport.idnes.cz, www.cyklomania.com

Témata: cyklistika, Lance Armstrong

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 5. 3. 2021, včera měl(a) svátek Stela

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt