Atletka Marion Jonesová byla odsouzena za doping

Atletka Marion Jonesová byla odsouzena za doping zdroj: Wikipedia.org

11. 1. 2012, 18:23 | Petr Šrajer

stalo se 11. ledna 2008 21. století

White Plains – Slavná sportovkyně a držitelka čtyř medailí (z toho 3 zlatých) z OH je odsouzena k šesti měsícům ve vězení a následující dva roky bude mít podmínku. K tomu všemu musí zaplatit 700 000 dolarů mezinárodní atletické federaci. Proč to všechno?

Marion Jonesová totiž užívala před závody zakázané látky. Přiznala se k tomu u soudu už v říjnu 2007. Den po soudním jednání bylo rozhodnuto, že Jonesová musí vrátit všechny medaile.

Teď pro ni přichází další velká rána. Soud jí vyměřil zmiňovaný trest, protože o svém dopingu lhala a přidala se k tomu také informace, že kryla svého bývalého partnera, který čelí obvinění za falšování šeků. To je jenom další důkaz toho, že doping ničí čest i zdraví člověka.

Křištálová kouleVěštecká koule

Svůj trest si Marion řádně odkroutí a pustí se opět do sportu. Sezónu 2009-2010 si užije jako profesionální hráčka basketbalu v teamu Tulsa shock.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: atletika, doping, drogy, soud

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt